Pagrindinis > Kitos temos > Kaip į savo sklypą pritraukti gražius paukščius ir kitus laukinius gyvūnus?

Kaip į savo sklypą pritraukti gražius paukščius ir kitus laukinius gyvūnus?

Paukščių ir kitų gyvūnų priviliojimas į savo sklypą ne tik praturtins jūsų aplinką, bet ir suteiks daug ekologinės naudos. Šiame straipsnyje aptarsime gyvūnų pritraukimo į savo sklypą svarbą ir pateiksime praktinių patarimų, kaip juos prisivilioti. Taigi, pradėkime.

Laukinių gyvūnų pritraukimo svarba

Biologinė įvairovė. Paukščių ir gyvūnų įvairovės skatinimas sklype padeda palaikyti sveiką ekosistemą. Kiekviena rūšis atlieka unikalų vaidmenį mitybos grandinėje, o jų buvimas skatina subalansuotą ir klestinčią aplinką.

Natūrali kenkėjų kontrolė. Daugelis gyvūnų, pavyzdžiui, paukščiai, šikšnosparniai ir tam tikri vabzdžiai, veikia kaip natūralūs kenkėjų naikintojai, kontroliuodami kenksmingų vabzdžių ir graužikų populiaciją.

Apdulkinimas. Paukščiai, bitės, drugeliai ir kiti gyvūnai labai prisideda prie augalų apdulkinimo, todėl augalai gali daugintis. Šis procesas labai svarbus vaisių, daržovių ir įvairių gėlių augimui.

Sėklų sklaida. Kai kurie gyvūnai, pavyzdžiui, paukščiai ir žinduoliai, atlieka svarbų vaidmenį platinant sėklas. Jie suvalgo vaisius ir sėklas, tada perneša jas į kitas vietoves, taip padėdami augalams kolonizuoti naujas teritorijas ir išlaikyti genetinę įvairovę.

Patarimai, kaip prisivilioti paukščius ir gyvūnus

Žemiau pateikiame kelis patarimus kaip prisivilioti paukščius ir kitus gyvūnus.

Nusipirkite ar pasigaminkite paukščių lesyklas. Paukščių lesyklos aprūpintos sėklomis, riešutais gali pritraukti įvairių rūšių paukščių, voverių ir net triušių. Pasirūpinkite, kad lesyklėlės būtų pastatytos nuo plėšrūnų apsaugotose vietose, ir nuolat jas pripildykite, kad paukščiai reguliariai galėtu ten pavalgyti. Be to, apsvarstykite galimybę pasodinti vietinių vaisius nešančių medžių ir krūmų, kurie skirtingais metų laikais būtų natūralus maisto šaltinis.

Venkite kenksmingų cheminių medžiagų. Pesticidai, herbicidai ir sintetinės trąšos gali pakenkti laukiniams gyvūnams. Norėdami išlaikyti sveiką aplinką augalams ir gyvūnams, naudokite ekologinę sodininkystės praktiką.

Užtikrinkite patikimą vandens šaltinį. Vanduo yra labai svarbus elementas, pritraukiantis laukinius gyvūnus. Sukurkite vandens elementą, pavyzdžiui, nedidelį tvenkinį, kad paukščiai galėtų gerti ir maudytis. Pasirūpinkite, kad vandens šaltinis būtų švarus ir pripildytas, ypač sausringais laikotarpiais. Vandens telkinys pritrauks ne tik paukščius, bet ir žinduolius bei varliagyvius, kurie naktį pradės „dainuoti“ jūsų tvenkinyje.

Naudokite augintinių guolius. Vienas iš kūrybiškų būdų pritraukti laukinius gyvūnus į savo sklypą – strategiškai išdėstyti Šunų Gultai ar kažkas panašaus. Nors tai gali atrodyti netradiciška, tai potencialiai galės pritraukti laukinių kačių, lapių ar kitų gyvūnėlių norinčių atsigulti. Gera idėja taip pat būtų palikti dubenėlį šviežio vandens ir maisto prie gulto.

Siekite dėmesio ryškiomis spalvomis. Paukščius iš prigimties traukia ryškios spalvos, todėl atkreipkite jų dėmesį, su įvairiomis spalvomis savo kieme. Paukščiai, kaip ir mes, yra vieni iš nedaugelio gyvūnų, kurie mato spalvotai, ir jie orientuojasi spalvomis. Raudona spalva ypač vilioja kolibrinius paukščius, todėl daugelis lesyklų yra ryškiai raudonos spalvos, kad patrauktų jų dėmesį.

Sodinkite medžius žiemai. Žiemą augantys medžiai (pvz., eglės ir pušys) gali padėti gyvūnams pasislėpti nuo didžiausių žiemos vėjų ir apsaugoti nuo kitų atšiaurių gamtos stichijų, pvz., liūčių ir krušos.

Baigiamieji žodžiai

Suteikti paukščiams ir laukiniams gyvūnams prieglobstį savo sklype yra ne tik naudinga jums ir gyvūnams, bet ir visai jūsų sodybos ekosistemai. Tik nepamirškite, kad norint pritraukti laukinius gyvūnus, reikia kantrybės ir emocinio atsidavimo, nes gali prireikti laiko, kol gyvūnai atras ir panaudos jūsų pateiktus išteklius. Linkime sėkmės!

Gyvūnų maistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE