Pagrindinis > Naujienos > Kaip marijampoliečiai minėjo Valstybės dieną

Kaip marijampoliečiai minėjo Valstybės dieną

 

Mindaugo karūnavimo šventė nėra tiesiogiai susijusi su Marijampolės kraštu, bet jo gyventojams, XIX a. pabaigos–XX a. pradžios Tautinio atgimimo žemės vaikams, brangi ir minėtina. Nors dieną alino karštis, Marijampolės centrinėje aikštėje vyko iškilminga karinė rikiuotė, Mažojoje bazilikoje vidurdienį melstasi už Tėvynę, o vakare jaunimo organizacija „Marijampoliečiai“ visus suvienijo į didelį būrį aplink paminklą „Tautai ir Kalbai“, kur atvykusieji sugiedojo ir „Tautišką giesmę“. Šventinį vakarą Marijampolės jaunimas leido Poezijos parke, kur koncertavo jaunimo grupės.

Šventinė diena prasidėjo J. Basanavičiaus aikštėje „Laisvės ir laimės“ varpo šventiniais dūžiais bei iškilminga statutinių organizacijų rikiuote, kurioje dalyvavo Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai kartu su NATO sąjungininkų iš JAV atstovais, šiuo metu čia vykdančiais tarptautinę misiją, Marijampolės apskrities policijos komisariato ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Į aikštę rikiuotės dalyvius atlydėjo Marijampolės kultūros centro pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Audriaus Pučinsko. Nepabūgusius karščio marijampoliečius pasveikino Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Istorijos mokytoja Vaida Pituškienė trumpu pranešimu priminė Liepos 6-osios istorines ištakas ir reikšmę tolimesniam Lietuvos valstybingumo vystymuisi. Savivaldybės mero padėkos įteiktos keliems Lietuvos atsargos karininkų sąjungos nariams, policijos pareigūnams. Meras padėka atsidėkojo LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono vadui plk. ltn. Audriui Beinorui už paramą ir bendradarbiavimą vienijant karius ir miesto bendruomenę. Iškilmingai gėlių puokštės išneštos ir padėtos prie Lietuvos prezidento Kazio Griniaus paminklo Mondžgirėje (Kazlų Rūdos sav.), ant karių savanorių kapų senosiose Marijampolės kapinėse, prie paminklo „Tautai ir Kalbai“.

Šventinį vakarą visus Marijampolės centran subūrė jaunimo akcija „Pasveikink Lietuvą“, kurios metu pasirodė muzikuojantis jaunimas, čia pat buvo galima pasidaryti trispalvę tatuiruotę. Jaunimo koncertas peraugo į „Tautiškos giesmės“ giedojimą, į tą unikalią tradiciją, kai lietuviai visame pasaulyje vienu metu sugieda savo valstybės Lietuvos himną. Po himno tūlas, tautiniu kostiumu pasipuošęs, dar neskubėjo namo, o traukė pamėgtas liaudies dainas. Jaunimas tuo tarpu persikėlė į įvairiaspalvių šviesų nutviekstą Poezijos parką, kur muzika skambėjo iki vėlumos.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE