Pagrindinis > Naujienos > Kaip nutraukti vairuotojų ir laukinių gyvūnų „karą“ keliuose?

Kaip nutraukti vairuotojų ir laukinių gyvūnų „karą“ keliuose?

„Gegužės 16 d. apie 10.52 val. Vilkaviškio r., Virbalio Miesto Laukų k. apvirto automobilis „Volkswagen Golf“, kurį vairavo blaivus vyras (g. 1958 m.). Eismo įvykis įvyko, kai vairuotojas stengėsi išvengti susidūrimo su staiga į kelią išbėgusiu gyvūnu, tačiau nesuvaldė automobilio. Į VšĮ Vilkaviškio ligoninės Skubios pagalbos skyrių pristatyta automobilio keleivė (g. 1959 m.). Vairuotojas nenukentėjo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.“, – skelbiama praėjusios paros Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešimų apie ypatingus įvykius ir nusikalstamas veikas suvestinėje.

Kaip suprantame iš šio pranešimo, laukinio gyvūno ir vairuotojo susidūrimas šįkart apsiėjo gana lengvai. Tačiau…

Pasak Marijampolės apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vedėjo Renato Siaurusaičio, tokios situacijos, kai laukinis gyvūnas metasi po važiuojančios automobilio ratais, gana dažnos. Ir nereikia toli ieškoti pavyzdžių: neretai pamatysi ar kelyje automobilių sutraiškytų mažesnių laukinių gyvūnų lavonų, ar nuo smūgio nusviestų į šalikeles. Tiesa, tokiais atvejais, kai po ratais papuola mažas gyvūnėlis, „atsiperkama“ vien tik nemaloniu jausmu, o štai tenka išgyventi netikėtą akistatą su stambiu gyvūnu, pasekmės būna rimtos.

Kai kuriems vairuotojams tokios situacijos pasitaikiusios ne kartą, kai kuriems, laimei, to neteko niekada patirti. Nuo ko tai priklauso? „Štai, pavyzdžiui, kelyje link Prienų, –  sako R. Siaurusaitis, – vienas vairuotojas kad ir 30 metų važinėja – ir sėkmingai, o kitam ir pirmas kartas baigiasi su netikėta kaktomuša su stambiu laukiniu gyvūnu“.

Kas apsaugotų vairuotojus ir laukinius gyvūnus vienus nuo kitų?

„Įrengus autostradą Marijampolė–Kaunas ir pastačius apsaugines tvoras, tokių akistatų nebefiksuojama“, – lyg ir būtų linkęs matyti išeitį R. Siaurusaitis, tačiau gamtininkai protestuotų dėl tokios išeities kaip vienintelės: o kaip tuomet su laukinių gyvūnų migracija? Pavyzdžiui, kad ir kaimyninėje Lenkijoje virš automagistralių yra įrengti tiltai, leidžiantys gyvūnams laisvai migruoti ir netrukdyti eismui.

„Policija „įjungiama“, kai jau turime pasekmes, – VPK Komunikacijos poskyrio vedėjas, – o šios problemos iš esmės turėtų būti sprendžiamos kitų institucijų, pradedant savivaldybėmis ir einant prie vyriausybinių. Juk šernų ir stirnų blaivumo policijos pareigūnai netikrina!“

Taigi kol kas šis klausimas lieka atviras – kaip ir patarimas vairuotojams: būkite atsargūs! Mat politikai (ir valdininkai) iniciatyvos griebiasi tada, kai problema yra gražiai supakuota, padėta ant dailios lėkštutės ir tvarkingai įregistruota svarstymui.

Netikėtai išbėgus į kelią, prieš pat ratus, tokiam laukiniam gyvūnui, pasekmės gali būti neprognozuojamos.

Asociatyvi Vaido Karpavičiaus nuotrauka.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE