Pagrindinis > Kitos temos > Kaip padėti odai po nudegimų saulėje?

Kaip padėti odai po nudegimų saulėje?

Įdegis gali ne tik gražiai atrodyti, bet ir tapti skausmingu. Ypač, jei prieš saulę praleista nepaskaičiuotai daug laiko. Nors pasak vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkės Kristinos Zacharevič daugelis ne kartą girdėjo, kaip svarbu naudoti kremą nuo saulės – nudegimų ir toliau pasitaiko. Tad kaip pasirūpinti oda po „nesėkmingo“ deginimosi?

Saulė veikia net ir nesideginant 

Net ir specialiai nesideginant, mūsų odą saulė veikia taip pat. Ir visai nesvarbu, ar pjaunama žolė, ar plaukiojama laivu – būnant lauke, nudegimų rizika išlieka. Neapsaugojus odos, pasak pašnekovės, ne tik teks likusį sezoną ilgai „taisyti“ įdegio klaidas, bet ir susidurti su galimo nudegimo pasekmėmis. 

„Dažnai galvojama, kad jeigu specialiai nesideginu, tuomet kremas su apsauginiais SPF filtrais nuo saulės nėra būtinas. Tokias mintis reikėtų vyti į šalį, nes saulės spinduliai odą veikia net ir pro debesis. Užsiimant įvairia veikla lauke, kad ir apniukusią dieną, galima patirti odos nudegimą. Ypač turintiems jautresnę odą“, – apie galimus atvejus pasakoja K. Zacharevič. 

Keliolikos minučių saulėje taisyklė

Saugoti odą nuo saulės spindulių reikia net ir tuomet, jeigu paplūdimyje gulima po skėčiu. Spinduliai atsispindi nuo smėlio ir tokiu būdu taip pat veikia odą. Poilsiaujant reikėtų vengti miegojimo po tiesioginiais saulės spinduliais. O pastebėjus jau užmigusį žmogų – jį įspėti apie grėsmę. 

„Nudegimai nuo saulės yra pavojingi ir tuo, kad jie pasireiškia su laiku. Galbūt, jums būtų jis ir negrėsęs, bet kadangi rezultatas dažniausiai pajuntamas praėjus laiko tarpui – jūs toliau tęsėte deginimąsi. Ir tik dienos pabaigoje pradedamas justi odos sujautrėjimas, o kitais atvejais ir rimtas nudegimas. 

Deginantis be apsauginio kremo reikėtų vadovautis ir keliolikos minučių buvimo saulėje taisykle: kas penkiolika–dvidešimt minučių daryti „pertrauką“. Tokiu būdu kontroliuosite saulės kiekį, apsaugosite kūną nuo perkaitimo ir nudegimo“, – valdyti deginimosi laiką rekomenduoja vaistininkė.  

Kaip įvertinti nudegimo laipsnį

Patyrus nudegimą saulėje, vaistininkė rekomenduoja neskubėti vadovautis visais girdėtais liaudies patarimais ir pirmiausia teisingai įvertinti odos būklę. Geriausiai nudegimo laipsnį patikrinti padės paspaudimas pirštu: spustelėjus vietą, reikėtų vertinti skausmo lygį, spalvos kaitą ir plotą. 

„Atsižvelgiant į tai, kokio daugmaž laipsnio nudegimas pasireiškia, pagal tai ir reikėtų imtis atitinkamų priemonių. Jeigu rimtą nudegimą tiesiog vėsinsite, galite tik pabloginti situaciją.

Nors daugumą nudegimų, net ir pasirodžius pūslelėms, galima gydyti namuose. Bet jeigu jos užima apie 20 procentų kūno odos – reikėtų nedelsiant pasirodyti specialistams“, – būklės įvertinimo svarbą pažymi pašnekovė. 

Patarimai nudegus

Pajutus odos kaitimą, perdėtą paraudimą, skausmą, ar išvydus pūsleles, jų liesti nereikėtų, o pirmuosius simptomus rekomenduojama malšinti drėkinančiomis ir vėsinančiomis priemonėmis. Tam tiks priemonės su alijošiumi, žaliosios arbatos nuoviras ar priemonės su pantenoliu. Svarbiausia vengti ledo ir kūną vėsinti tolygiai, o ne tekančiu vandeniu. Daugiau priemonių galite rasti Klipshop.lt.

„Nepatartina stovėti po tekančiu vandeniu, geriau kūną vėsinti tolygiai šaltoje vonioje. Taip pat vėsinkitės iš vidaus ir gerkite daug vandens. Venkite riebių tepalų, kurie gali neleisti karščiui prasiskverbti pro odą. Naudokite losjonus, nes odai nudegus labai trūksta drėgmės.  

Atkreipkite dėmesį į saulės nudegimą malšinančių produktų sudėtį. Venkite tokių, kuriuose rasite lidokaino ar benzokaino. Nors jos veiksmingos, bet gali sukelti dirginimą ir alergines reakcijas. Nestipriems nudegimams malšinti galima naudoti medetkų tinktūrą, žalios arbatos ar ramunėlių nuovirų kompresus, dėl savo antioksidacinių ir laisvųjų radikalų savybių tai turėtų padėti sumažinti skausmus ir pagerinti odos būklę“, – nudegimus mažinančias priemones vardina K. Zacharevič.

Komentaras “Kaip padėti odai po nudegimų saulėje?

  1. Drėkinti, drėkinti ir dar kartą drėkinti. Kai yra daug saulės, būtų gerai, jei prieš saulės vonias naudotumėt apsaugą. Jei nepasiseka, naudokite drėkinančius kremus ir serumus, ypatingai veiduo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE