Pagrindinis > Kitos temos > Kaip sumažinti dantų jautrumą?

Kaip sumažinti dantų jautrumą?

Ar kada nors patyrėte nemalonų diskomfortą valgant ledus, geriant karštą ar šaltą gėrimą? Tai gali būti dantų jautrumo požymiai. Dantų jautrumas sukelia diskomfortą, kuris gali smarkiai paveikti mūsų gyvenimo kokybę. Tačiau nenusiminkite! Skaitydami šį straipsnį, sužinosite 6 efektyvius patarimus, kaip sumažinti dantų jautrumą ir mėgautis visais gyvenimo malonumais be nemalonių pojūčių.

1. Naudokite specialią dantų pastą, kuri būtų skirta jautriems dantims. Šios pastos sudėtyje yra aktyvių ingredientų, kurie apsaugo dantis nuo jautrumo. Tai gali būti kalio nitratas arba fluoridas, kurie padeda sumažinti dantų jautrumą ir stiprina dantų emalį.

2. Rinkitės minkštą dantų šepetėlį. Minkšti šereliai yra lankstesni, todėl geriau prisitaiko prie dantų formos ir nepažeidžia dantenų, todėl geriau pasirinkti minkštą šepetėlį, kad sumažintumėte dantų jautrumą.

3. Venkite šaltų arba karštų produktų ir gėrimų. Labai šalti ar karšti maisto produktai gali suaktyvinti dantų jautrumą. Ypač tai gali kenkti, kai labai karštą ir labai šaltą produktą vartojama vienu metu. Bandykite vengti šių produktų arba juos vartokite palengva, siekdami sumažinti jų poveikį dantims.

4. Stenkitės išvengti rūkymo ir alkoholio vartojimo. Rūkymas ir per didelis alkoholio vartojimas gali paveikti dantų emalį, todėl jautrumas gali padidėti. Bandykite sumažinti arba visiškai atsisakyti šių žalingų įpročių.

5. Lankykitės pas odontologą reguliariai. Reguliarūs vizitai pas odontologą padės išvengti didesnių problemų ateityje. Vilniaus odontologijos klinika “Dental P.R.O.” gali diagnozuoti dantų jautrumo priežastis ir pasiūlyti tinkamą gydymą.

6. Sumažinkite rūgščių arba labai saldžių maisto produktų vartojimą. Rūgštiniai arba labai saldūs maisto produktai gali pakenkti dantų emaliui ir didinti jautrumą. Bandykite sumažinti arba vengti maisto produktų, kurie yra labai rūgštūs arba saldūs, pvz., citrusiniai vaisiai ar gazuoti gėrimai.

Atsiminkite, kad kiekvienas organizmas yra skirtingas, todėl ne visi patarimai gali veikti vienodai gerai kiekvienam žmogui. Nepamirškite rūpintis savo burnos sveikata ir pasitarti su profesionalais, jei jautrumas tęsiasi ar pablogėja. Geros dantų higienos įpročiai ir teisingas gyvenimo būdo pasirinkimai padės jums mėgautis malonumais be diskomforto. Jeigu jautrumas neišnyksta – rekomenduojama kreiptis pas odontologą. Vilniaus odontologijos klinikos “Dental P.R.O.” kvalifikuoti specialistai padės surasti problemą bei pasiūlyti tinkamą gydymą, kuris padės džiaugtis sveikais dantimis ir gražia šypsena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE