Pagrindinis > Namai > Būstas > Kaip tinkamai pasirūpinti veja vasarą?

Kaip tinkamai pasirūpinti veja vasarą?

Vasarą turėtumėte ypač rūpintis mūsų veja. Vejos priežiūra visų pirma apima jos pjovimą ir laistymą. Vandens trūkumas, net ir standartinės vasaros temperatūros atveju, neigiamai veikia žolės kokybę. Kaip tinkamai prižiūrėti veją vasarą?

Vejos pjovimas

Liepą ir rugpjūtį žolė auga intensyviausiai, todėl vasarą veją reikia pjauti reguliariai. Geriausia tai padaryti 1-2 kartus per savaitę, nes kuo didesnė žolė, tuo sunkiau ją pjauti. Taip pat verta paminėti, kad vienu metu galima nupjauti ne daugiau kaip pusę jos aukščio. Nenupjaukite vejos per daug, nes tada žolės struktūra yra pažeidžiama, ją degina saulė, velėna pradeda panašėti į ražieną. Vejos normalus aukštis turi siekti 5 – 6 cm.

Gera vejapjovė yra pagrindas

Svarbus dalykas yra pjovimo tikslumas ir peilių aštrumas. Karštu oru išdžiovinta žolė yra labiau linkusi būti suplėšyta, o tai reiškia, kad ji yra pažeidžiama ir praranda daugiau vandens. Todėl nepamirškite visada pasirūpinti aukštos kokybės įranga, aštriais peiliais, užtikrinančiais pjovimo tikslumą, tai padės išlaikyti puikią vejos būklę bei išvaizdą.

Ką daryti, jei nėra laiko vejos priežiūrai?

Pjovimas yra labai svarbus, norint turėti gražią, tankią ir ilgametę veją. Tad neturint laiko jos priežiūrai yra rekomenduojama pasinaudoti tokia paslauga kaip žolės pjovimas. Yra įmonių, kurios turėdamos specialią įrangą profesionaliai gali pasirūpinti jūsų veja, sutartu dienos metu. Žolė bus ne tik nupjauta, bet ir surinkta bei išvežta. Tokios paslaugos įkainiai nėra dideli ir dažniausiai yra apskaičiuojami pagal nupjautą plotą.

Vejos laistymas

Karštu oru džiovinamai bei saulės deginamai žolei reikia ypač daug vandens. Jautriausios aukštai temperatūrai yra jaunos vejos, nes jų šaknys auga sekliai ir yra pakankamai silpnos. Jei veją laistome per mažomis vandens porcijomis, didžioji dalis vandens išgaruoja, neįmirksta į dirvą pakankamai giliai. Tokiu būdu mes nedrėkiname žolės šaknų, o tik jos paviršių. Taip pat turėtume prisiminti, nelaistyti žolės esant tiesioginiams saulės spinduliams dėl per didelio temperatūros skirtumo. Taigi geriausia veją laistyti anksti ryte, kai žemė dar nėra per karšta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE