Pagrindinis > Naujienos > Kalėdiniai maisto paketai pradžiugino skurstančius marijampoliečius

Kalėdiniai maisto paketai pradžiugino skurstančius marijampoliečius

 

Kenčiantys maisto ir šilumos stygių Marijampolės savivaldybės žmonės šias Kūčias ir Kalėdas vėl galėjo sutikti sotesni. Didįjį penktadienį labdaros valgykloje jiems įteikti šventiniai maisto paketai ir surengtas simbolinis Kūčių stalas. Jau devintus metus tęsiama Marijampolės savivaldybės mero Vidmanto Brazio iniciatyva pradėta socialinė akcija „Pagalba skurstantiems – karštas maistas“, į kurią yra aktyviai įsijungęs „Mantingos“ labdaros ir paramos fondas, UAB „Sotas“ kartu su Marijampolės krašto samariečių bendrija. Šventinius saldumynų ir žuvies produktus dovanojo, kaip ir pernai, UAB „Mantinga“ ir UAB ICECO.

Kaip pasakoja „Mantingos“ labdaros paramos fondo direktorė Nijolė Daukšienė, per trejus pastaruosius metus atšalus orams kiekvieną dieną tiršta sriuba ir duonos gaminiais pamaitinama iki 50-ties maisto stokojančių bendruomenės narių. Čia apsilanko socialinių problemų turintys žmonės: neįgalieji, benamiai, rizikos grupių asmenys, su socialinėmis problemomis nesusitvarkančios nepilnamečius auginančios šeimos, pagyvenę, vieniši Marijampolės gyventojai. Projekto geradariais rėmėjais jau yra tapusi ne viena įmonė, organizacija, ūkininkai ir kiti geros valios žmonės. Taip geriau gyvenantieji skatinami prisidėti maisto produktais ir tokiu būdu įtraukiami į labdaringą veiklą.

Sveikindamas su artėjančiomis šventėmis atėjusiuosius pasiimti maisto paketų UAB „Mantinga“ valdybos pirmininkas Klemencas Agentas priminė, kad artėja Gaidžio metai, o gaidys anksti visus žadina. „O ką daryti anksti nubudus? Keltis ir arba pradėti darbus, arba apmąstyti savo gyvenimą“, – sakė jis. Tad jis palinkėjo kitais metais labdaros valgyklos lankytojams anksti keltis ir daug nuveikti, permąstyti savo būtį ir ją keisti į gerąją pusę.

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys prisiminė labdaros valgyklos įkūrimo pradžią. Pradžioje mero idėja buvo karšta sriuba pamaitinti badaujančius tik žiemos sezonu. Tačiau kai prieš trejus metus „Mantingos“ savininkas pasiūlė prisidėti maitinant badaujančius žmones ištisus metus, meras iš karto sutiko ir perdavė patalpas. „Juk jeigu vasarą nevalgysi, gali žiemos ir nesulaukti“, – juokaudamas situaciją dėstė savivaldybės vadovas.

Labdaros valgyklos steigėjai džiaugėsi Marijampolės krašto samariečių bendrijos kasdieniu indėliu tiekiant karštą sriubą atėjusiems pasimaitinti. Daug padėkos žodžių sulaukė bendrijos pirmininkė Loreta Drandžilauskienė. Labiausiai į širdį strigo valgyklos kliento Petro Petrulevičiaus žodžiai, kuriuos jis ištarė pridėjęs ranką prie širdies. Jis prisiminė, kaip buvo ligoninėje ant mirties slenksčio, bet Loreta, kurios širdis yra angeliška, padėjo jam išgyventi. Ir pati Loreta džiaugiasi savo „Auklėtinių“ pažanga. Anot jos, dabar šie ateina daug tvarkingesni, vyrai praleidžia prieky savęs moteris, paprašyti apšvarina aplinkinę teritoriją. Deja, ne visi iš pernykščių valgytojų sulaukė šių Kalėdų. Netvarkingas gyvenimo būdas sutrumpina amžių – Loreta priskaičiavo bent tris netektis.

Visas stalo gėrybes pašventino prel. kan. Juozas Pečiukonis, prieš tai trumpai ir įtaigiai papasakojęs kūdikėlio Jėzaus gimimo istoriją.

Tradiciškai prie simbolinio Kūčių stalo prisidėjo ir Marijampolės savivaldybės tarybos narys Alvydas Kirkliauskas. Tądien atėję pasistiprinti turėjo progą ragauti jo namuose raugintų kopūstų su virtomis bulvėmis. Pagalbos maistu prašančius žmones prieš didžiąsias žiemos šventes aplankė ir Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė, administracijos direktorius Sigitas Valančius, Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Roma Brazauskienė. Sulaukta ir svečio iš Seimo – Seimo nario Juozo Oleko. Taip pat kasmet nepriteklių kamuojamus marijampoliečius aplanko buvęs Seimo narys Albinas Mitrulevičius, kuris nenutrūkstamai tiekia savo išaugintas daržoves šiai labdaros valgyklai.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE