Pagrindinis > Regione > Kultūra > Kalėdų belaukiant: grafienė Butlerienė su svita puotavo Paežerių dvare…

Kalėdų belaukiant: grafienė Butlerienė su svita puotavo Paežerių dvare…

Jau taip nuobodu tam mūsų dvare buvo pasidarę, kiekvieną vakarą tas pats per tą patį. Ponai susirenka iš savo pakajų prie židinio, paduok jiems arbatėlės, kavytės, o jie pasiplepa, kortom, šachmatais pažaidžia ir vėl į savo pakajusi šsiskirsto. Grafienė visai apleido bendravimą su dvariškiais, vis į bažnyčią, su vienuoliais…. Nuo tada kai jos mylimas grafas pasimirė, jokių pramogų anei susibūrimų nebenori.

O va kituose dvaruose kiekvieną nedėlią pasibuvimai su šokiais, su žaidimais, linksmybės. Dar gerai, kad neseniai dvare apsistojusi panelė šokių mokytoja kažkokių angliškų ir prancūziškų kontradansų ponus pamokė. Ponai atkuto, pradėjo grafienės prašyti surengti puotą. Jie ir naujausių patiekalų knygą iš Lenkijos parsisiuntė, ir knygą apie fejerverkus, ir naujų porceliano indų iš Meiseno užsisakė. Juk per visokias suirutes, karus svetimšaliai užpuolikai viską išgrobstę, sudaužę buvo (oi oi, kažin ką grafienė pasakys, kad be jos žinios ponai išlaidauja).

Ale va taip nutiko, kad grafienė šį penktadienį grįždama iš bažnyčios užsnūdo karietoje ir susapnavo jaunystės laikus, kaip dvare smagu buvo. Tai ir nusileido dvariškių prašymams surengti naujųjų laikų puotą. Nors ir daug darbo tarnams atsirado, bet smagu buvo. Ponios galėjo pravėdinti savo naujas robes, ponai – žiustokorus, pasiūtus pagal naujausią anglišką madą. O jau šoko ponai kontradansus ir linijomis, ir rateliais, ir kažkokiais mandrais kvadratais. O jau tų naujų šokių pavadinimai!  Na kur tokius mūsų krašte esi girdėjęs: „Skylė sienoje“, „Džeinė skina kriaušes“, „Žirnių lukštenimas“ ir dar kažin kokie, nė ištarti negali.  Bet bala nematė tų pavadinmų, svarbu smagiai ponai pasišoko.  Buvo ir svečių prisirinkę, tik kad jie tokių šokių nemokėjo, tai tik sėdėjo ir džiaugėsi.

Pagaliau! Pagaliau ir į mūsų dvarą linksmybės sugrįžo! Ir ponai tokie linksmi. O vienas toks linksmas ponas net mane pašokdino – tai raukėsi ponios, tai pyko! Ech, reikės per artimiausią turgadienį lėkti į miestą papasakoti, kad Kvietiškio dvare neregėtos linksmybės. Juk be mūsų niekas daugiau taip greitai naujienų nepaskleis… 

Nuotraukos iš istorinio šokio studijos „Reverence“ narių asmeninių albumų.

Daglig renhold Oslo

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE