Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Kaltas ne kelias – kalti mirtį jame sėjantys žmonės

Kaltas ne kelias – kalti mirtį jame sėjantys žmonės

 

Dažnai VIA BALTICA pavadinama mirties keliu. Bet ne kelias čia kaltas – kalti neatsakingai besielgiantys žmonės, jame sėjantys mirtį.

Rugsėjo 15 dieną apie pusę dešimtos vakaro Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) budėtojai gavo pilietiško vairuotojo pranešimą apie tai, kad Marijampolės savivaldybės teritorijoje, kelyje Kaunas-Marijampolės-Suvalkai, važiuojant nuo Kalvarijos link Marijampolės, pavojingai manevruoja krovininis automobilis „Renault Magnum“ Lenkijos Respublikos valstybinio numerio ženklais.

Marijampolės apskr. VPK pareigūnai skubiai reagavo ir netoli Marijampolės sustabdė minėtą vilkiką. Paaiškėjo, kad jį vairavo 54-erių metų Lenkijos Respublikos pilietis. Pareigūnams bendraujant su vairuotoju nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas. Siekiant įvertinti šio asmens bendrą būklę, lenkui suprantama rusų kalba, buvo pasiūlyta eiti tiesia linija – „pėda už pėdos“ ir stovint, rankos pirštu pataikyti į nosies galą. Bet lenkas buvo tokios būklės, kad jam šie testai buvo tiesiog „misija neįmanoma“. Tuomet jam teko pasitikrinti blaivumą alkoholio matuokliu. Vilkiko vairuotojas į jį pripūtė  2,69 prom. alkoholio (sunkus girtumo laipsnis) ir dėl to neprieštaravo.

Tačiau, kai pareigūnai, ketindami surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolą (toliau – ATP protokolas), girtutėlį vilkiko vairuotoją nusivedė į tarnybinį automobilį, jis atsitokėjo ir pradėjo prašyti pareigūnų JO PASIGAILĖTI ! Ir ketino atsilyginti. Pareigūnai įspėjo neblaivų vairuotoją apie gresiančią atsakomybę dėl pareigūno papirkimo, tačiau lenkui tai buvo nė motais.  Jis ir toliau prašė nerašyti ATP protokolo ir tarnybiniame automobilyje, ant daiktadėžės, esančios tarp priekinių sėdynių, padėjo 35 eurus.

Pareigūnai sąžiningai vykdė savo pareigas, o Lenkijos piliečiui, kuris buvo Marijampolės apskr. VPK apklaustas, jo vilkikas sulaikytas,  teks atsakyti ne tik už tai, kad pažeidė Kelių eismo taisykles (krovininį automobilį vairavo neblaivus (2,69 prom. alkoholio)), bet ir už pareigūnų papirkimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. 4 d.

Marijampolės policija dėkoja pilietiškiems asmenims, kurie neabejingi  mūsų visuomenėje vis dar egzistuojantiems negatyviems reiškiniams, kurie gali sukelti pavojų visuomenei ar net atimti gyvybę.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE