Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Kalvarija šventė Europos jaunimo savaitę

Kalvarija šventė Europos jaunimo savaitę

 

Pirmąją gegužės savaitę septyniose Lietuvos savivaldybėse vyko projekto ,,Europos jaunimo savaitė: Tavo kelias į sėkmę“ renginiai, kurių metu iniciatyvus jaunimas pristatė savo idėjas, susijusias su socialinių problemų sprendimu, jaunimo užimtumo, tolerancijos ir pagarbos žmogaus teisėms skatinimu.

Trečiąją jaunimo savaitės dieną jaunimas iš kitų savivaldybių susitiko Kalvarijoje. Čia buvo organizuojamas projekto renginys, kurį įgyvendino VšĮ ,,Sveikatingumo idėjos“ bei Kalvarijos vaikų ir jaunimo klubas ,,Arka“. Renginyje dalyvavo jauni žmonės iš Kalvarijos, Alytaus miesto, Marijampolės, Birštono, Utenos, Raseinių ir Tauragės savivaldybių.

Diena prasidėjo diskusija ,,Atviro darbo plėtra Kalvarijos savivaldybėje“, kurioje dalyvavo Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis bei mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius. Diskusijoje Kalvarijos savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Evelina Didvalienė pristatė darbo su jaunimu plėtros Kalvarijos savivaldybėje galimybių ir poreikio analizės rezultatus bei pakvietė dalyvius iš kitų savivaldybių pasidalinti jų patirtimi. Vėliau diskusijos dalyviai aplankė asociacijos ,,Skambėjimas“ kuriamą atvirą jaunimo erdvę Kalvarijos parapijos jaunimo namuose.

Po pietų renginio dalyviai dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose: šaudymo pamokose kartu su Sporto klubu ,,Ugninė strėlė“, vyko į ,,Molotovo linijos muziejų“, kur vyko šaudymo iš pneumatinių ginklų varžybos, Jurgežerių ežere plaukiojo su baidarėmis, dalyvavo smiginio turnyre, kurį organizavo Jaunimo sporto klubas ,,Orija“, bei interaktyviuose užsiėmimuose kartu su asociacija ,,Skambėjimas“.

Jauni žmonės taip pat turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Kalvarijos 1-osios šaulių kuopos, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės Kalvarijos 110-ąja kuopos bei Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Marijampolės poskyrio veikla.

Kalvarijos savivaldybės atstovai dalyvavo Marijampolėje vykusiame jaunimo savaitės atidarymo renginyje, lankėsi Raseiniuose, o paskutinę – baigiamąją dieną dalyvavo Tauragės jaunimo organizuotose veiklose.

Aistės Lenkauskaitės ir Dariaus Blėdžio nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE