Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Kalvarijos gimnazijos mokinė – tarp šešių geriausių Lietuvos kariuomenės istorijos žinovų

Kalvarijos gimnazijos mokinė – tarp šešių geriausių Lietuvos kariuomenės istorijos žinovų

 

Dvidešimt antrą kartą vyko respublikinis 9-12 kl. moksleivių konkursas ,,Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“, kurį organizavo Krašto apsaugos savanorių pajėgos, Krašto apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė sudominti moksleivius savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę rezistencijos laikotarpiu. Šiandien konkursu siekiama skatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas, ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Šis konkursas populiarumu nusileidžia tik istorijos olimpiadai. Pirmasis turas vyko mokyklose, o antrajame dėl teisės patekti į finalą nuotoliniu būdu, spręsdami sudėtingą testą, varžėsi 202 Lietuvos mokyklų mokiniai. Dalyviai turėjo gerai mokėti Lietuvos kariuomenės istoriją nuo karaliaus Mindaugo laikų iki šių dienų, išmanyti šiuolaikinę ginkluotę, suprasti kariuomenės struktūrą, suvokti karių misijas šių dienų karinių konfliktų zonose ir kt. Kalvarijos gimnazijos Ic klasės moksleivė Aivara Šitkauskaitė puikiai sprendė užduotis ir tarp visų dalyvių jos rezultatas buvo trečias,ir ji antrus metus iš eilės pateko į finalą.

Trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš visos Lietuvos susirinko į konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalą, kurio atrankinis turas vyko Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje. Čia viskas prasidėjo iš naujo. Finalo dalyviai  buvo suskirstyti į 6 grupes. Tik jų nugalėtojai įgijo teisę varžytis dėl stipriausiojo vardo. Burtai Aivarai buvo negailestingi. Ji kartu su Vilniaus licėjaus, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Šiaulių Lieporių, Kaišiadorių A. Brazausko gimnazistais ir kt. pateko į vieną iš stipriausių grupių.Vis tik po įtemptos kovos Aivara pateko tarp šešių stipriausiųjų dalyvių. Paskutinis išbandymas dėl nugalėtojo vardo persikėlė į Lietuvos televizijos viktorinos „Tūkstantmečio vaikai“ studiją, kur teko ne tik išmanyti kariuomenės istoriją, bet ir parodyti greitą orientaciją, nugalėti didelį jaudulį, sugebėti akimirka greičiau už varžovus nuspausti pirmumo mygtuką. Aivara žiniomis nenusileido savo varžovams, bet lemiamu momentu laimės paukštė nusisuko. Jauniausioji finalo dalyvė buvo pagerbta ir apdovanota planšetiniu kompiuteriu bei kitomis dovanomis. 

Kaip sekėsi finalo dalyviams, į kokius klausimus, užduotus ne tik laidos vedėjo, bet ir įvairių žinomų Lietuvos žmonių, jie turėjo atsakyti ir kas tapo 2017 m. konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ nugalėtoju, galėsite pamatyti ir sužinoti laidoje „Tūkstantmečio vaikai“, kuri bus transliuojama gegužės 21 d. per Lietuvos televiziją.

kzalk-finalas-20170420-aut-paulius-babilas-4

Algimantas BABECKAS

Pauliaus Babilo nuotraukos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE