Pagrindinis > Regione > Kultūra > Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje – kraštiečio Pijaus Brazausko kalendorių kolekcija

Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje – kraštiečio Pijaus Brazausko kalendorių kolekcija

 

Laimingi žmonės gimsta penktadieniais, o gimę pirmadieniais – visiškos priešingybės: arba dideli tinginiai, arba darbštuoliai, antradieniais – gabūs, ir ypač muzikai, trečiadienis ir ketvirtadienis yra iškalbingų ir gero būdo žmonių diena. Kolekcininkas Pijus Brazauskas sako, kad  kalendoriuose galima rasti ne tik daug liaudies išminties, bet ir  kitokių įdomių dalykų.

Susirinkusius į kalendorių parodos atidarymą Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje kolekcininkas nustebino ne tik eksponuojamų kalendorių gausa, įvairove, bet ir intriguojančia informacija apie juos.Pasirodo, jog visi keliamieji metai dalijasi iš 4, tačiau keliamieji nėra tie, kurie dalijasi iš 100, pavyzdžiui 1700, 1800, 1900, išskyrus atvejus, kai metai dalijasi iš 400. Kalendorius turi tendenciją praėjus tam tikram laikui kartotis – keliamieji metai būtinai kartojasi kas 28 metai, kiti – tai kas 6, tai kas 11 metų.

 Kraštietis Pijus Brazauskas ne tik kolekcionuoja, bet ir mielai dovanoja paties išleistus kalendorius savo šeimos nariams, artimiesiems, draugams. Vieną egzempliorių būtinai pasilieka sau.

Su Pijaus Brazausko kalendorių kolekcija galima susipažinti Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje darbo dienomis iki birželio 1 d. nuo 10.00 iki 18.00 val.

Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Aistės Lenkauskaitės nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE