Pagrindinis > Naujienos > Kalvarijos gimnazijos mokiniai – jaunimo stovykloje „Istorijos atradėjai“

Kalvarijos gimnazijos mokiniai – jaunimo stovykloje „Istorijos atradėjai“

 

Gegužės 20-23 d. Kalvarijos gimnazijos 13–15 m. mokinių komanda, vadovaujama TUC koordinatorių: A. Vaičiūnaitės-Levuškinienės ir R. Vaitulionienės, dalyvavo Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo programos Interreg V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Kultūrinio paveldo išsaugojimas ir puoselėjimas Kalvarijoje ir Suchovolėje“ Nr. LT-PL-1R-076 jaunimo stovykloje „Istorijos atradėjai“  Suhovolėje (Lenkijoje).

Mokiniai pažino, supančioje aplinkoje ieškojo ir atrado Suchovolėje gyvenančių ir gyvenusių tautų – lenkų, žydų, totorių istoriją, kultūrą, religiją. Kalvarijos gimnazijos ir Suchovolės gimnazijos mišrios komandos nukeliavo virš 30 km., atrasdamos vis kitokią istoriją. Žaisdami „Miesto žaidimą“ (Urban game) ieškojo nuorodų ir užduočių, vedančių prie buvusios sinagogos, senųjų,tapusių nereikalingais ir paliktų kryžkelėje kryžių, naršė upės dugną ir brovėsi mišku, sekdami nuorodomis į senąsias žydų kapines, šifravo telefonų numerius bei geografines koordinates, ieškodami kelio iki veikiančių katalikų kapinių  ir Islamo(totorių) religijos bei  kultūros centro, 1775 m. karališkojo astronomo Simono Antoni Sobiekrajskio paskelbto geometriniu Europos centru.

Pažinus miestą, atrastas kulinarinis paveldas. Jaunimas, vadovaujamas patyrusių specialistų, gamino „Miesto žaidime“ atrastų kultūrų patiekalus. Ieškodami kelio į Okopy kaimą, mokiniai susipažino su sovietinio režimo 1984 m. nukankinto pal. kun. J.Popieliuško gyvenimu ir veikla. Užsiėmimų metu jaunimas  lavino komunikacinius, sportinius, žinių pritaikymo įgūdžius.

Kalvarijos gimnazijos informacija ir nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE