Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Kas gali sudrausminti nepilnamečius?

Kas gali sudrausminti nepilnamečius?

 

Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (toliau – apskr. VPK) vyko susitikimas su Marijampolės savivaldybės seniūnais, buvo kalbamasi apie policijos sistemos pertvarką.

Seniūnai nerimauja dėl to, kad nebeliko teritorijose dirbančių apylinkės inspektorių. Vykstant policijos pertvarkai, buvusieji apylinkių inspektoriai perkelti dirbti į „gatvę“, kad būtų greičiau reaguojama į gyventojų pranešimus. Gyventojai, norėdami pranešti apie įvykį, į kurį reikia nedelsiant reaguoti, visais atvejais turėtų skambinti tel. 112.

Anksčiau gyventojai į apylinkės inspektorius kreipdavosi norėdami pasikonsultuoti, kaip spręsti vienokią ar kitokią problemą, norėdami informuoti policiją apie smulkius, bet nuolat besitęsiančias ar pasikartojančias negatyvias veiklas (pvz., dėl girtuokliaujančių kaimynų, nelegalios prekybos alkoholiniais gėrimais ir pan.), kurios gali sukelti sunkesnes pasekmes, jei policijai nesiims prevencinių priemonių. Šiuo metu, norėdami informuoti apie tai, gyventojai gali kreiptis į teritorijos vyresniuosius pareigūnus.

Marijampolės savivaldybė suskirstyta į 2 teritorijas (suskirstymą pagal gatves ir kaimus galite rasti Marijampolės policijos tinklalapyje (www.policija.lt/marijampole/ – Prevencijos poskyrio meniu punkte). Pirmosios teritorijos vyresnysis pareigūnas – ALGIMANTAS ŽUKAUSKAS (213 kab.), tel. Nr. 8-655-48074, 8-343-73652, el. p. algimantas.zukauskas@policija.lt .

Antrosios teritorijos vyresnioji pareigūnė – INDRĖ VAIČIŪNIENĖ (214 kab.), tel. : 8-655-48070, 8-343-72418, el.p. indre.vaiciuniene@policija.lt.

Atkreiptinas dėmesys, kad bet kuris policijos pareigūnas padės besikreipiančiam žmogui pagal savo kompetenciją arba paaiškins, kur reikėtų kreiptis konkrečiu atveju.

Į seniūnų klausimą, ar į įvykį atvykę pareigūnai bus tinkamos specializacijos, buvo paaiškinta, jog sunkius nusikaltimus, kaip ir iki šiol, tirs specialūs policijos padaliniai.

Taip pat informuota, jog policija rečiau vykdys prevencinę veiklą – ši sritis yra atitinkamų savivaldybės, valstybės institucijų, visuomeninių ar nevyriausybinių organizacijų veiklos esmė.

Kas dirbs su nusižengti ar nusikalsti linkusiais nepilnamečiais? Kadangi nepilnamečių pareigūnų nebeliko, šį darbą atliks visi pareigūnai, tam tikras prevencijos veiklas vykdys bendruomenės pareigūnai.

Pažymėtina, jog policija, kaip ir iki šiol, reaguos į rūkančius, alkoholį vartojančius nepilnamečius, neliks nepastebėtas chuliganiškas elgesys ir pan. Yra nustatyta tvarka, kur ir kam dalyvaujant nepilnamečiai gali būti apklausti. Primename, jog visų pirma tėvai yra atsakingi už savo vaikų elgesį.

Marijampolės apskr. VPK vadovai atsakė į seniūnų pateiktus klausimus bei sutarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo ir informacijos sklaidos seniūnijose.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Nuotraukoje – policijos pertvarką seniūnams pristato (iš kairės) Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Raimundas Antanavičius ir Marijampolės apskr. VPK viršninko pavaduotojas Alfredas Bartkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE