Pagrindinis > Naujienos > „Taip mokytis daug įdomiau“!

„Taip mokytis daug įdomiau“!

 

Marijampolės R. Stankevičiaus pagrindinė mokykla ne tik sėkmingai baigė įgyvendinti šviečiamosios gyvulininkystės programą „Gyvulininkystė ir MES“, skirtą paskatinti vaikus ir jaunimą domėtis gyvulininkyste, geriau pažinti šalia esančius gyvūnus, bet ir tapo pirmos vietos laimėtoja 5-8 klasių grupėje.

Dalyvauti programoje buvo atrinkta 100 visos Lietuvos iniciatyvių ugdymo įstaigų. Dalyviai buvo suskirstyti į tris modulius: darželinukai (I modulis), 1-4 klasių mokiniai (II modulis) ir 5-8 klasių mokiniai (III modulis). Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir Programos „Leader“ žemdirbių mokymo metodikos centras aprūpino mokinius bei mokytojus įdomia mokomąja medžiaga, filmais, kuprinėmis, liemenėmis, puodeliais ir rašikliais. Naudojant gautas priemones, buvo organizuotos integruotos pamokos, kurių metu mokiniai vėlė vilną, domėjosi, kokie naminiai gyvūnai yra auginami, kokią naudą jie teikia, kaip išvedamos naujos veislės bei kodėl svarbu išsaugoti senąsias. Visa tai labai natūraliai įsiliejo į technologijų bei biologijos pamokas. Teorija pasipildė praktika, gilesniu, išsamesniu pažinimu, mokymusi netradicinėje erdvėje. Patys aktyviausi mokiniai pavasarį buvo apdovanoti nemokama pažintine ekskursija į Aleksandro Stulginskio universitetą. Ten mokinius pasitikę universiteto atstovai pasakojo apie studijas, parodė naujausias įrangas,  įvairias laboratorijas. Mokiniai liko nustebinti, kaip labai yra pasikeitęs ūkininkavimas kaime. Smagu, kad tai moksleivius paskatino drąsiau kalbėti apie savo būsimus pasirinkimus: veterinaro ar agronomo specialybę. Nuveikti darbai bei veiklos buvo nuolat viešinamos bei pasibaigus programai pristatytos įvertinimui. 

Rugsėjo 30 d. į konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginį poilsio ir pramogų parke „Harmonypark“ buvo pakviesti 15 aktyviausių ugdymo įstaigų atstovai. Visus linksmino šmaikštusis„radistas“ Rolandas, grupės „Saulės vaikai“ bei „Originalcopy“. Malonu, kad buvome įvertinti ir pastebėti: savo grupėje laimėjome pirmą vietą! Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė bei organizatoriai įteikė padėką, dovanas. Daug šaunių prizų parvežėme ir į mokyklą. Po šventinio torto visų laukė pažintinė – pramoginė programa moderniame žirgyne.  Žirgyno atstovai supažindino su grožį ir harmoniją įkūnijančiais  gyvūnais- žirgais. Nuo neatmenamų laikų žirgo ir žmogaus ryšys yra labai stiprus. Sakoma, kad žmogui būtina patirti draugystę su šiuo gyvūnu, įkvepiančiu drąsos, pasitikėjimo savimi ir savo artimu.

Prisiminus visas veiklas, nuveiktus darbus, norisi paminėti vieno mokinio žodžius: „Taip mokytis daug įdomiau“, o toks darbo įvertinimas skatina imtis naujų iššūkių.

Mokytoja Rita DIJOKIENĖ

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE