Pagrindinis > Toli - arti > Kelionės > Keliaukime po Marijampolės apskritį LĖTAI VII. Paežerių dvaras – Suvalkijos perlas

Keliaukime po Marijampolės apskritį LĖTAI VII. Paežerių dvaras – Suvalkijos perlas

Kontaktai:

Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus,                     

Dvaro g. 6, Paežerių k., Šeimenos sen.,   

LT-70372 Vilkaviškio raj.                    

 Tel.: (8-342) 46375, (8-669) 51842, (8-342) 46268.

El.p.: administracija@paezeriai.info,

vilkaviskiokrastomuziejus@gmail.com.

Gausiai turistų lankomas ir jų pamėgtas Paežerių dvaras įvardijamas kaip Suvalkijos perlas ir palydimas įvairiais epitetais. Klasicistinių formų Paežerių dvaro rūmai vaizdingoje ežero pakrantėje pastatyti LDK didiko Simono Zabielos rūpesčiu 1795–1799 metais. Rūmų projektavo garsus Vilniaus architektas Martynas Knakfusas. Rezidencinių, reprezentacinių rūmų pobūdį atspindi klasicizmo stiliaus elementai – didingas rūmų frontonas su kolonomis laikančiomis portiką su giminės herbu ir šoniniais rizalitais papuoštais stiuko reljefais ,,Muzika“ ir ,,Dailė“. Grakštūs lipdiniai tiek išorėje, tiek rūmų viduje atspindi rūmų paskirtį, propaguoti dailiuosius menus: poeziją, šokį , muziką, dailę. Rūmų antrajame aukšte dešinėje pusėje esantys kambariai su kolonomis išpuoštu miegamuoju ir svečių priėmimo sale teikia džiugesį ir norą čia atvykus pamiršti visus rūpesčius ir pasinerti į šokio svaigulį, muzikos garsus. Įspūdį dar padidina šiaurinėje pusėje grakščių kolonų laikomas balkonas, atveriantis vaizdus į ežerą ir parką. Paežerių dvaro lankytojai rūmuose gali surasti nuolat keičiamas parodas bei atkurtą 18 amžių menančią aplinką.

Rūmų parteryje augantis senasis glaustašakis ąžuolas, skaičiuojantis jau 500 metų, – gyvas liudininkas to laiko, kai čia, prie Paežerių ežero, pradėjus kurtis pirmajam dvarui, aplinkui plytėjo tankūs, brandžiais medžiais apaugę miškai – puiki medžiaga statyboms ir gera dirva ūkininkavimui. Šiuo metu Paežerių parkas – puikios erdvės gražioms fotosesijoms bei romantiškiems pasivaikščiojimams šimtametėmis liepų alėjomis, pasigrožėjimu dvaro legendą bylojančiomis medžio skulptūromis ir pramogų bei džiaugsmo kupinas vaikų kiemelis.

Prie rūmų esančioje oficinoje veikia muziejus su nuolat atsinaujinančiomis muziejinėmis ekspozicijomis, menančiomis garsią Vilkaviškio krašto praeitį, bei saugantis išskirtinius eksponatus.

Visam Paežerių dvaro komplekse nuolat organizuojamos ekskursijos. Ekskursijos su gido paslaugomis visame komplekse užtrunka apie valandą laiko.

Taip pat Paežerių dvare galima užsisakyti bet kurią iš 15 edukacinių programų. Iš jų populiariausios: „Matai ir matavimas senovėje“ „Senojo pašto paslaptys“, „To sviestelio gardumas“, „Lino kelias“, „Orientacinis žaidimas “Detektyvas Paežerių dvare”, „Restauravimo magija“, „Senosios žolininkystės tradicijos“, „Tai iš sapno pasakėlės pas vaikus keliauja lėlės“, ,,Piemenėlių džiaugsmai ir rūpesčiai“ ir kt.

Edukacinių programų aprašai ir visos teikiamų paslaugų kainos nurodytos internetinėje svetainėje www.paezeriai.info. Taip pat edukacines programas galima užsisakyti ir per kultūros paso paslaugų sistemą:  www.kulturospasas.emokykla.lt

Paežerių dvaras garsėja romantiško pobūdžio muzikiniais vakarais, Sūduvių amatų švente, jaunųjų atlikėjų festivaliu „Karvelėli mėlynasai“, moliūgų žibintų vakaru „Parke klaidžioja švieselės“ ir kitais renginiais.

Kiti lankytini objektai Vilkaviškio rajone: Jono Basanavičiaus gimtinė, Alvito šv. Onos bažnyčia, Vilkaviškio autobusų stotis, Vištyčio regioninis parkas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE