Pagrindinis > Regione > Kultūra > Kelio į Laisvę fotografijų parodoje – istoriniai Sausio 13-osios įvykiai ir atmintis

Kelio į Laisvę fotografijų parodoje – istoriniai Sausio 13-osios įvykiai ir atmintis

 

Laisvės gynėjų dienai paminėti Marijampolėje kraštotyros muziejaus „Saulėračio“ galerijoje atidaryta fotografijų paroda „Sausio 13“, pristatanti prieš ketvirtį amžiaus įrašytus svarbius ir tragiškus Lietuvos istorijos puslapius.

Lietuvos laisvės gynimo 25-mečiui skirtoje parodoje eksponuojamos Lietuvos fotomenininkų sąjungos narių Virgilijaus Usinavičiaus, Zenono Nekrošiaus ir marijampoliečio Romo Linionio, fiksavusių Sausio 13-osios įvykius, sukurtos nespalvotos fotografijos, primenančios apie Sovietų armijos desantininkų veiksmus ir tų dienų laisvės gynėjų emocijas bei nuotaikos.

Nuotraukos, kuriose užfiksuoti skaudūs ir įsimintini tų dienų fotoreportažai, pristatomos muziejaus dailininko Artūro Kaminsko sukurtoje ir originaliai apipavidalintoje galerijoje, parodos dvasią sustiprina praeitį ir dabartį jungianti Trispalvės kompozicija.

Prisiminimais apie savo patirtį Lietuvą sukrėtusiomis sausio dienomis pasidalino fotografas R. Linionis, tada buvęs Vilniuje ir fiksavęs istorinius įvykius prie parlamento, juose dalyvavusius žmones.

Gausiai į parodos atidarymą susirinkusiems marijampoliečiams istorikas bei muziejininkas Jonas Gustaitis priminė prieš ketvirtį amžiaus Sovietų Sąjungos vykdytus ginkluotus veiksmus, pareikalavusius  aukų ir nukentėjusiųjų,  Lietuvos kelią į išsikovotą nepriklausomybę.

„Visų žmonių begalinis ryžtas padėjo pasiekti moralinę pergalę ir Laisvę, kurią dabar turime, ir kurią privalome branginti, nes istorijos puslapiuose amžiams įrašyti ir Sausio įvykių naktį savo gyvybę paaukojusiųjų vardai, iš jų ir vienas marijampolietis Rimantas Juknevičius, kurio atminimas Sausio 13 -ąja  kasmet pagerbiamas mūsų mieste“, – savo istoriniame pranešime akcentavo istorikas J. Gustaitis.

Parodos atidaryme dalyvavo ir prisiminimais apie tų dienų įvykius, žmonių vienybę dalinosi Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė, administracijos direktorius Sigitas Valančius.

„Paroda, skirta Laisvės gynimo 25-mečiui, fotografijose ne tik saugo atmintį apie sausio dienų  įvykius ir mūsų žmonių drąsą, bet yra ir Padėka pakeitusiems istoriją ir pademonstravusiems meilę ir atsidavimą Lietuvai. Dėkoju parodos organizatoriams už primintą ir įtaigiai perteiktą Sausio 13-osios istorijos pamoką“, – sakė mero pavaduotoja I. Lunskienė.

Fotografijų paroda „Sausio 13“ Marijampolės kraštotyros muziejaus „Saulėračio“ galerijoje veiks iki vasario 12 dienos.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE