Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Tiriant nusikaltimus, suklysti negalima

Tiriant nusikaltimus, suklysti negalima

 

Prieš metus, vykdant Kriminalinės policijos reformą, sukurtas specialus padalinys – Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimų skyrius – sunkiems nusikaltimams tirti visoje Marijampolės apskrities VPK veiklos teritorijoje (Marijampolės, Kazlų Rūdos, Kalvarijos ir Vilkaviškio, Šakių bei Jurbarko rajonų savivaldybėse). Šio skyriaus viršininkas Saulius Liorentas per metus subūrė profesionalių ir kompetentingų pareigūnų komandą. Jie puikiai išmano savo darbą, negaili savaitgalių ir laisvalaikio, kad atskleistų sunkius nusikaltimus.  

Skyriaus viršininkas S. Liorentas kalbėdamas apie 2015-uosius nedaugiažodžiauja: „Tai buvo žudymų metai.“. Dėl šių sunkių nusikaltimų Marijampolės apskrities VPK aptarnaujamoje teritorijoje per metus netekome 15 asmenų. Visose nužudymų bylose nustatyti įtariamieji. Keturios bylos jau atiduotos teismui – tai 2015 m. sausio mėn. Kazlų Rūdos sav. Višakio Rūdoje, Marijampolės sav. Šunskų sen. Vekeriotiškės k., Marijampolėje Uosupio g. įvykdytų žmogžudysčių bylos bei 2013 m. Jurbarko r. sav. Girdžių k. įvykdyto nužudymo byla.   

Pasak viršininko S. Liorento, 14 įvykių, kurių metu nužudyta 15 asmenų – tik statistika, už kurios slypi ne tik šeimų tragedijos, bet ir aktuali visuomenės problema – alkoholizmas. Šiuos sunkius nusikaltimus beveik išimtinai įvykdo neblaivūs asmenys. Marijampolės savivaldybėje 2015 metais nužudyti net 8 asmenys, Vilkaviškio rajone – 3, Jurbarko rajone – 2, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių teritorijose – po vieną (Šakių rajone šių sunkių nusikaltimų pernai nebuvo įvykdyta).

Bene sudėtingiausias (bet sėkmingai išaiškintas) nužudymo tyrimas 2015-aisiais – kuomet Vilkaviškyje spalio mėnesį po kilusio gaisro rastas kūnas vyro, kuris, kaip vėliau nustatyta, buvo nužudytas. Žudikai, įvykdę šį kraupų nusikaltimą, sukeldami gaisrą bandė tai nuslėpti.

Kriminalinės policijos pareigūnams pavyko išaiškinti ir 2013 metais Jurbarko rajone įvykdytą žmogžudystę, kai kūnas buvo rastas tik 2015-ųjų birželį, nuleidus Girdžių kaime esančios užtvankos vandenį.

Nužudymų tyrimas yra ilgas ir sudėtingas procesas. Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams padeda Kriminalistinių tyrimų skyriaus specialistai ir ekspertai, kurie tiria įvykio vietą, joje suranda ir fiksuoja įvairių rūšių pėdsakus bei objektus su ant jų esančiais pėdsakais. Po to atliekamos daktiloskopinės, trasologinės, balistinės ir nešaunamojo ginklo ekspertizės.  Tyrime dažniausiai dalyvauja ir Lietuvos teismo ekspertizės centro specialistai bei ekspertai – tenka atlikti DNR tyrimus, psichiatrines ekspertizes ir kt.

Būtent nuo ekspertų išvadų priklauso bylos baigtis ir teismo sprendimas – čia suklysti negalima.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE