Pagrindinis > Dėmesio! > „Kino pavasaris” Marijampolėje surengs nemokamas geriausių pasaulio filmų peržiūras

„Kino pavasaris” Marijampolėje surengs nemokamas geriausių pasaulio filmų peržiūras

 

Edukacinis kino sklaidos projektas „Kino karavanas” tęsia kelionę per Lietuvos regionus ir spalio 22-23 d. aplankys Marijampolę. Čia marijampoliečiams ir miesto svečiams bus parodyti du filmai (iš viso 4 nemokami seansai), praėjusiame „Kino pavasaryje” sužibėjusi komedija – itin nuotaikingas filmas „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo” bei geriausias 2013 metų Europos filmas – „Didis grožis”.

„Kinas – populiari pramoga, jaunimas ir vyrenieji kino mylėtojai noriai lankosi kino teatruose didžiuosiuose miestuose, o mažuose miesteliuose šios galimybės nėra. Norime Lietuvos regionuose parodyti gerą ir kokybišką nekomercinį kiną tiems, kas neturi galimybės jo pamatyti bei supažindinti su Europos kino tendencijomis. Jau aplankėme Anykščius, Panevėžį, Druskininkus, Biržus, Alytų. Dabar eilė – Marijampolei”, – teigia Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris” direktorė Vida Ramaškienė.

„Kino karavanas”  bendradarbiaudamas su kino teatru „Spindulys“ ir Marijampolės Savivaldybe ketvirtąją spalio savaitę, darbo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį surengs keturis nemokamus kino seansus Marijampolėje. Marijampolės miestui skirta „Kino karavano“ programa ypatinga tuo, kad žiūrovai per dvi dienas galės išvysti pasaulyje kino kritikų ir žiūrovų įvertintus naujausius filmus. Spalį Marijampolės mieste „Kino karavanas“ skleis pozityvią nuotaiką ir skatins į kiną pasikviesti šeimos narius, draugus ir kolegas. Renginiai – nemokami.

Spalio 22 d. ir 23 d., 17:30 val. kino teatre „Spindulys“ vyks filmo „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ (Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann / The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared, 2014) nemokama peržiūra. Ši nuotykių komedija priviliojo daugiau nei milijoną žiūrovų Švedijoje ir privertė kvatoti ne tik Berlyno kino festivalio publiką, bet ir lietuvaičius.  Filme trumpus, bet įsimintinus vaidmenis atlieka lietuviai akoriai: Algirdas Paulavičius – Josifo Stalino, Sigitas Račkys – Michailo Gorbačiovo.

Spalio 22 d. ir 23 d., 19:15 val. kino teatre „Spindulys“ vyks filmo „Didis grožis“ (La Grande Bellezza / The Great Beauty, 2013) nemokama peržiūra. Šį filmą būtina pamatyti, nes tai geriausias 2013 metų Europos filmas. Filme netrūksta ramių ir prasmingų pasivaikščiojimų po amžiną miestą… Kino kūrėjas kviečia atsidurti romantiškoje Romoje kartu su miesto aukštuomene ir pamatyti, kaip klostosi viską gyvenime mačiusių žmonių peripetijos įvairiausiose kurioziškose situacijose. Neabejotina, kad istorijos vingiai ir  Romos vaizdai nustebins ir sužavės žiūrovus.

Apie projektą:

Vieneri metai, 10 filmų, 20 miestų, 50 seansų, 25 kino paskaitos – tokia po Lietuvos miestus kelionę pradėjusio kino sklaidos projekto „Kino karavanas” formulė. Per Lietuvą keliaujančio „Kino karavano” tikslas – supažindinti lietuvaičius su Pasaulyje pripažintais kino kūrėjų darbais, pasižyminčiais išskirtiniais bruožais, požiūriu, kino supratimu ir išraiška, pamatyti kitokį kiną ir jį pamilti.

Projektą itin palankiai sutinka miestai ir miesteliai bei jų Savivaldybės, kultūros centrai, bendruomenės ir vietiniai entuziastai. Šis projektas orientuojamas į jaunimo, senjorų ir šeimos kultūrinį užimtumą. Atsižvelgiant į tai, kad kinas yra universali meninė priemonė, projekte skatinama dalyvauti įvairi auditorija – nuo vaikų iki vyresnio amžiaus žmonių. 

„Kino karavanas”  2014-2015 m. ketina aplankyti 20 Lietuvos miestų ir miestelių (Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Utena, Kėdainiai, Telšiai, Tauragė, Ukmergė, Druskininkai, Biržai, Jurbarkas, Anykščiai, Varėna, Kupiškis, Zarasai, Birštonas, Nida), kuriuose surengs 50 kokybiškų ir profesionalių kino peržiūrų vietinėms bendruomenėms. Viso bus parodyta 10 skirtingų naujausių kino filmų, atrinktų į Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris”  programą ir/arba įvertintų pasauliniu mastu.

Europos Komisijos „Kūrybiškos Europos“ programos remiamas projektas „Kino karavanas” (tarptautinis pavadinimas „Operation: Kino“) vykdomas kartu su 4 tarptautiniais partneriais – Transilvanijos tarptautiniu kino festivaliu (Rumunija), Sofijos tarpautiniu kino festivaliu (Bulgarija), Sarajevo tarptautiniu kino festivaliu (Bosnija ir Hercegovina) ir Splito tarptautiniu kino festivaliu (Kroatija). Šiose šalyse taip pat bus rengiamos nemokamos profesionalios naujausių pasaulio kino kūrėjų darbų peržiūros bei kino profesionalų paskaitos regionuose, kur dar labai jaučiamas didelis nekomercinio, kokybiško, meninio kino trūkumas.

Apie filmus:

ŠIMTAMETIS, KURIS IŠLIPO PRO LANGĄ IR DINGO

Švedija, Kroatija, nuotykių, komedija, 2014, 114 min., T

Režisierius: Felix Herngren

Vaidina: Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, Mia Skäringer, Alan Ford, David Wiberg

Alanas Karlsonas yra nepaprastas senukas. 100 metų jubiliejaus sukaktuvėms jis prisimena nerealiai nugyventą unikalų laikotarpį. Nuo pat ankstyvos vaikystės jis sklandžiai įprato miegoti, valgyti ir sprogdinti. Susidraugavęs su jo didenybe dinamitu ir vedamas absurdiškų atsitiktinumų Alanas turėjo garbės sutikti garsiausius diktatorius, kontroversiškiausius prezidentus, iškiliausius atradėjus, garbingiausius mokslininkus ir net pažinti Alberto Einsteino brolį. Vieną dieną jo mylimiausias katinas Molotovas nukentėjo nuo išalkusios lapės ir sprogstantis keršto planas atvedė Alaną į prakeiktą senelių prieglaudą kažkur Švedijos provincijoje. Neeilinio gimtadienio proga jis apsisprendžia pasaldinti rutiną ir su šlepetėmis išeiti dar vienam nuotykiui. Autobusų stotyje Alanas priglaudžia netikėtai vertingą lagaminą, susiranda naujų draugų, patenka į godžių mafijos gangsterių akiratį, ramiai slapstosi nuo aptingusio policininko, susipažįsta su dramble Sonia ir iškeliauja į Indoneziją. Alanui Karlsonui nieko nėra neįmanomo, nes šis senukas smarkiai įtakojo svarbiausius šiuolaikinio pasaulio įvykius. Dažniausiai tai nutikdavo visai netyčia.

Daugiau informacijos: http://www.kinopavasaris.lt/filmas?id=1393175633

DIDIS GROŽIS

Italija, Prancūzija, drama, komedija, 2013, 142 min., N-16

Režisierius: Paolo Sorrentino

Vaidina:  Toni Servilo, Carlo Verdone, Sabrina Ferilli, Carlo Buccirosso

Filmas „Didis grožis“ nagrinėja aukštuomenės gyvenimo subtilybes, grožio sąvoką ir keri stulbinančiais Amžinojo miesto vaizdais. Istorijos įvykių epicentre atsidūręs Romos naktinio gyvenimo liūtas, rašytojas Džepas Gambardela, sulaukęs 65-ojo gimtadienio nusprendžia gyvenimą kreipti nauja vaga ir daryti tik jam patinkančius dalykus, siekdamas išsilaisvinti iš kankinančio aukštuomenės gyvenimo bei nagrinėdamas asmeninio gyvenimo dramą. Kerinčių Romos vaizdinių, Feliniško grotesko, kritikos aukštuomenės tuštumai ir kone karikatūrinių vakarėlių kadrų, persipinančių su intelektualiomis diskusijomis fone Džepas neria į didžio grožio gyvenimo verpetą, perpildytą beprasmiškumu ir nagrinėja grožio prigimtį, jau netrukus atsiskleisiančią Marijampolės kino ekranuose.

Daugiau informacijos: http://www.kinopavasaris.lt/naujiena?id=1380006220

Daugiau informacijos:

media@kinopavasaris.lt

www.kinopavasaris.lt

arba:

Austė Lazickaitė

Projekto koordinatorė

auste@kinopavasaris.lt

+370 685 80331

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE