Pagrindinis > Naujienos > Kokią knygą rekomenduotumėte perskaityti?

Kokią knygą rekomenduotumėte perskaityti?

Šį kartą „Mūsų savaitė“ su savo pašnekovais kalbasi apie knygų skaitymą.

Ar skaitote knygas? Kokias ir kodėl? Kokią knygą (ar kelias) norėtumėte rekomenduoti paskaityti savo draugui, artimam žmogui? Kodėl?

Janina Kurtinaitienė (Vilkaviškis):

– Knyga yra pats geriausias dalykas, koks tik gali nutikti žmogui, jeigu jis skaito. O dabar knyga – tai atgaivos šaltinis. Man pasisekė šiuo atveju labai, nes turiu tokią draugę „knygnešę“. Ji sužiūri visas su naujomis knygomis susijusias naujienas, užsisako šias knygas per biblioteką ir man atveža. Aš perskaitau, ji atvažiuoja, jas pasiima ir atveža naujas. Dar turiu draugę Reiki meistrę, kuri platina dvasinio tobulėjimo knygas, kurias leidžia „Mijalbos“ leidykla. Ji man leidžia jas visas skaityti, o kurias noriu įsigyti, gaunu su nuolaida. Todėl aš skaitau daug ir esu dėl to labai patenkinta. Viena iš tokių knygų, kurią norėčiau rekomenduoti, yra A. Wiliam „Išgelbėkime savo kepenis“, joje yra ne tik gerų patarimų, bet ir receptų, kaip sveikai maitintis. Iš grožinės literatūros kūrinių rekomenduočiau Susan Mallery „Kai atrandame namus“, nes ten parodoma, kokie svarbūs žmogui yra artimieji ir kaip ieškoti kompromiso, kuris padeda santykiams. O jeigu norite eiti tokiu keliu, kur visi sunkumai įveikiami, tada skaitykite Elizabeth Lesser „Skausmo dovana“ – daugelis jūsų problemų pasirodys tiesiog lengvai įveikiamos. Gero skaitymo!

Elė Šarapajevienė (Marijampolė):

– Taip, skaitau knygas. Grožinės literatūros kūrinius, istorines, pažintines knygas. Savo draugui rekomenduočiau perskaityti Noach Gordon knygą „Vyndarys“. Man ji labai patiko:  įdomiai aprašytas vyndarių gyvenimas, atskleista meilė savo žemei ir aistra vynuogynams. Verta perskaityti!

Asta Jankeliūnienė (Kalvarija):

– Skaitau įvairias knygas. Dažniausiai pasirenku vieną ar kitą pažintinę, informacinę knygą arba grožinį kūrinį, parašytą pagal tikrus, istorinius įvykius. Žinoma, mėgstu paskaityti ir „lengvas“ knygas: romanus, ypač detektyvus.

Skaitydami dažniausiais susitapatiname su kūrinio personažais ar knygos autoriumi: kartu išgyvename dramas, patiriame džiaugsmo pliūpsnius ar vaikštinėjame istorinėmis miesto gatvėmis, stebime gamtos stebuklus, atrandame naujas gyvūnų ar augalų rūšis. Skaitymas man – laisvalaikio praleidimas, galimybė praplėsti akiratį, sužinoti kažką naujo, galbūt, į paprastus, kasdienius dalykus pažvelgti kitu kampu.

Visiems rekomenduočiau paskaityti Kamal Ravikant „Mylėk save, lyg nuo to priklausytų tavo gyvybė“. Ši knyga – meilės sau vadovas. Knygos autorius, remdamasis savo asmenine patirtimi, pasakoja, kaip paprasta save pamilti ir mylėti, kaip pasikeičia gyvenimo kokybė tai padarius. Knygoje – lengvai skaitomi trumpi tekstukai, lyg ir viskas žinoma, bet kartu ir nauja. Manau, kad ši knyga padėtų visiems šiuo sunkiu karantino laikotarpiu. Išlikti stipriais, savimi pasitikinčiai ir save mylinčiais šiuo metu kaip niekad svarbu.

Visoms moterims (ir ne tik) rekomenduočiau paskaityti Clarissa Pinkola Estes knygą „Bėgančios su vilkais“. Tai – ne šiaip sau knyga, greičiau tai vadovėlis, pilnas gilių įžvalgų, padedantis pažinti moters prigimtį ir suvokti, kaip nuostabu būti moterimi.

Mėgstantiems keliauti siūlau Liudos Matonienės knygą „Vilnius: meilės stotelės“. Tai – lengva, romantiška kelionė po miestą, susipažįstant su Lietuvos didikų gyvenimo vingiais, jų meilės istorijomis.

Visai neseniai skaičiau Camilos Läckberg psichologinį trilerį „Auksinis narvelis“. Ši knyga sukėlė dvejopus jausmus. Moterų, gyvenančių „auksiniuose narveliuose“, yra ir dabar, šiame laikotarpyje. Kaip joms sekasi, kokius psichologinius ar moralinius išgyvenimus jos patiria… Nors tai romanas, bet knyga būtent apie tai. Rekomenduoju ją paskaityti.

Raimonda Apuokienė (Marijampolė):

– Skaitau išties daug – per mėnesį paprastai perskaitau 10 knygų. Labiausiai skaitau grožinės literatūros knygas, taip pat psichologines, dvasines, religines (labai patinka kun. Algirdo Toliačio, Beno Lyrio kūriniai – jie suteikia dvasinės stiprybės). Knygų skaitymas man – ne tik malonumas, bet ir savotiška terapija: leidžia atsipalaiduoti patyrus stresą, ramina, kai būna išties sunku.

Visiems norėčiau rekomenduoti perskaityti Mary Sharratt knygą „Ekstazė“, pasakojančią apie kompozitoriaus šeimą, taip pat Tara Westover „Apšviestoji“, Ruta Sepetys „Kuždesių fontanas“. Tai prasmingos knygos, pasakojančios apie dvasiškai turtingus žmones. Apskritai man patinka ir knygos apie karą – daug veiksmo, sudėtingi likimai, stiprūs žmonės, nors ir daug skaudžių išgyvenimų. Iš tokių knygų rekomenduočiau Alyson Richman „Prarasta žmona“, Mandy Robotham „Karo kūdikis“, Noelle Salazar „Karo lakūnės“.     

Nijolė Ašmonienė (Vilkaviškis):

– Pastaruoju metu skaitau psichologines, ezoterines knygas, nes jose randu daug išminties, kuri naudinga mano psichologiniam ir dvasiniam tobulėjimui. Draugui rekomenduočiau Bruce H. Lipton knygas „Tikėjimo biologija“, „Spontaniška evoliucija“, kuriose kalbama apie minties galias, kuriomis galime paveikti visas savo organizmo ląsteles, gydyti save mintimis ir ketinimais. Taip pat galiu rekomenduoti knygą David R.Hawkins „Paleidimas“. Šioje knygoje aprašomos paprastos efektyvios priemonės, leidžiančios atsikratyti negatyvių jausmų, kurie yra problemų ir ligų priežastys.

Stefanija Navickienė (Marijampolė):

– Knygų skaitymas man – vienas iš pačių maloniausių laisvalaikio praleidimo būdų, netgi savotiškas įprotis – be knygos net neužmiegu. Kai skaitai knygas, atsiduri visiškai kitame pasaulyje, ypač dabar, kai mūsų realybė yra labai suvaržyta, tas „pabėgimas“ yra ne tik malonus, bet ir prasmingas: patenkini savo smalsumą, žingeidumą, „pasikrauni“ geromis emocijomis.

Visiems norėčiau rekomenduoti perskaityti Haruki Murakami knygą „Norvegų giria“, kurioje pristatoma visiškai kitokia nei mūsų kultūra, skatinama pamąstyti apie gyvenimo prasmę, atsirinkti, kas išties gyvenime yra svarbu. Kitas kūrinys, kurį rekomenduoju, –  Glorios Goldreich „Mano tėvas Šagalas“, taip pat Linos Ever „Kelyje. 100000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu“. Šios knygos ne tik kelia labai daug svarbių klausimų, tačiau ir pateikia nuostabių atsakymų, kurių mums reikia kiekvieną dieną.   

Asmeninių archyvų nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE