Pagrindinis > Dėmesio! > Konceruos „Jazz Island“

Konceruos „Jazz Island“

Rugpjūčio 4 d. 18 val. Paežerių dvaro sodyboje vyks „Jazz Island“ koncertas.

Istorija. Netrukus po to, kai Lietuva atkūrė nepriklausomybę, 1991 m. Artūras Novikas įkūrė pirmąją džiazo studiją Lietuvos vaikų ir jaunimo centre ir ėmė dainavimo mokyti moksleivius.

Dirbti su vaikais Artūrui sekėsi. Nuo pat pirmų pedagoginio darbo metų jo mokiniai sėkmingai dalyvavo ir iki šiol dalyvauja „Dainų dainelėse“, beveik kaskart tapdami ir laureatais.

Moksleivių vokalinis kolektyvas pradžioje buvo pristatomas kaip Lietuvos vaikų ir jaunimo centro džiazo merginų vokalinė grupė, bet galiausiai tapo „Jazz Island“. Artūras eksperimentavo su balsais, jo aranžuotės vis sudėtingėjo, repertuaras plėtėsi ir pamažu „Jazz Island“ tapo tikru a cappella vėliavnešiu Lietuvoje. Per tą laiką keitėsi „Jazz Island“ kartos, užaugusius moksleivius keitė kiti. Sunku ir suskaičiuoti, kiek iš viso jaunų žmonių yra dainavę „Jazz Island“. Nemažai jų savo profesinį gyvenimą susiejo su muzika: Jurgis Brūzga, Giedrė Rimšaitė, Martynas Vilpišauskas, kiti. 2004 m. Artūras kartu su savo žmona Jurga nusprendė kurti savo džiazo mokyklą ir puoselėti jiems svarbius principus: dainuoti tik gyvai, į muzikos mokymą žiūrėti atsakingai, su vaikais ne tik sunkiai dirbti, bet ir kartu smagiai leisti laiką, parodyti jiems muzikos grožį, leisti jiems pajusti malonumą ir uždegti meile a cappellai. Metai po metų jie augo, mokomi Artūro Noviko džiazo mokykloje. Mokytojas ėmė aranžuoti jiems vis sudėtingesnius kūrinius: lietuviškas sutartines, džiazo, bliuzo, populiariąsias Lietuvos ir pasaulio dainas, klasikinę muziką. Jie ne tik išmoko derėti dainuodami keliolika skirtingų partijų, bet ir imituoti muzikinių instrumentų garsus – smuiko, violenčelės, trimito, būgno ar kitų. Susikaustę paaugliai virto žaviais improvizuojančiais artistais. Koncertų grafikas vis intensyvėjo, jų geografija plėtėsi, ir tai buvo ženklas, kad Artūro Noviko mokiniai tapo tikrais a cappella meistrais – septintąja „Jazz Island“ karta.

Keletas klausimų kolektyvui.

Ar turite bendrų pomėgių?

– Mūsų pagrindinis pomėgis yra dainuoti. Džiaugiamės galimybe kartu koncertuoti ir labai mėgstame kartu keliauti. 

–  Koks buvęs nuotaikingiausias/ įsimintiniausias jūsų kolektyvo įvykis/ nuotykis?

– Daug nuotykių įvyksta kelionėse ir stovyklose. Per jas mes labiausia susidraugaujame. Šiuo metu ruošiamės gastrolėms į Taivaną. Žinome, kad ten mūsų laukia koncertas Taivano prezidentūroje ir du koncertai įspūdingose koncertų salėse. To laukiame su jauduliu, labai atsakingai ruošiamės ir tikimės parsivežti nuostabiausių įspūdžių .

– Kuris kūrinys yra jūsų mylimiausias?

– Turime daug mylimų dainų. Bet reikšmingiausia mums yra mūsų vadovo aranžuota “Sodauto”. Tai mūsų vizitinė kortelė. Ją dainavo visos Jazz Island kartos ( o mes jau esame devintoji karta). Nuo mažens, besimokydami Artūro Noviko džiazo mokykloje, visada ją girdėjome ir visada svajoja dainuoti ‘Jazz Island”, todėl, kai vadovas padalino mums “Sodauto” natas, supratome, kad atėjo mūsų valanda.  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE