Pagrindinis > Kitos temos > KORONAVIRUSAS: ką turime žinoti

KORONAVIRUSAS: ką turime žinoti

Koronavirusas sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir itin sunkias kvėpavimo takų infekcijas. Užsikrėtus simptomai pasireiškia per maždaug 6 dienas. Ši infekcija yra ypač pavojinga žmonėms, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetu, kepenų funkcijos sutrikimais, kvėpavimų takų ligomis.

Šiuo viruso plitimo laikotarpiu būtina:
Dažnai vėdinti patalpas. Atverkite langus nors trumpam, bet dažnai;
Labai dažnai ir labai kruopščiai plaukite rankas;
Kuo mažiau lieskite akis, nosį ir burną;
Apsvarstykite kelionių planus, atsisakykite nebūtinų kelionių į šalis, kuriose yra patvirtinti koronaviruso atvejai.;

❗️Jeigu patys grįžote iš šalių, kuriose yra patvirtinti koronavisruso atvejai:
Grįžę iš šalių, kuriose registruoti koronaviruso atvejai, susitarkite su darbdaviu dėl galimybės 14 dienų dirbti nuotoliniu būdu iš namų;
Jeigu grįžote iš šalių, kuriose nustatyti koronaviruso atvejai ir pajutote į gripą panašius simptomus, tokius kaip karščiavimas, kosulys, gerklės, galvos, viso kūno skausmas, drebulys, nuovargis – NESIKREIPKITE Į ŠEIMOS GYDYTOJĄ, tačiau nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112;
Jeigu Jūsų bendradarbiai ar pažįstami grįžo iš šalių, kuriose yra registruoti koronavisruso atvejai, patarkite jiems stebėti savo sveikatą ir pasireiškus į gripą panašiems simptomams – skambinti telefonu 112. Stenkitės laikytis atokiau nuo sergančių žmonių.

❗️SVARBU!!!!
Ugdymo įstaigoms:
Dažnai vėdinkite patalpas;
Informuokite personalą ir mokinius dažnai plauti rankas;
Personalui ir moksleiviams, grįžusiems iš šalių, kuriose registruoti koronaviruso atvejai, sudarykite sąlygas mokymosi procesą tęsti namuose, o darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu iš namų 14 dienų.
❗️Šiuo viruso plitimo laikotarpiu būkime pastabūs sau ir kitiems — gausiai naudokime dezinfekcines priemones, ypatingą dėmesį skirkime asmens higienai ir imuniteto stiprinimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE