Pagrindinis > Naujienos > Kovo 11-oji – su Marijampolės jaunąja karta

Kovo 11-oji – su Marijampolės jaunąja karta

 

Marijampolėje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena šiemet paminėta raštingiausių marijampoliečių pagerbimu ir šventiniu vietos vaikų bei jaunimo koncertu „Šalis, kuri augina“ Kultūros centro didžiojoje salėje. „Augti kartu“ gausiai susirinkusius žiūrovus kvietė jaunieji dainininkai ir šokėjai iš įvairių Marijampolės meno kolektyvų. Vilkaviškio vyskupo Rimanto Norvilos šventinių įžvalgų marijampoliečiai klausėsi vidudienį aukotų Mišių metu.

Šventinio renginio pradžioje žodis buvo suteiktas jaunimo kartos atstovui Ričardui Bagdanavičiui, gimusiam ir augusiam jau nepriklausomoje ir laisvoje Lietuvoje. Vėliau Ričardas įsiliejo į koncerto meninę šokių programą. Atėjusius švęsti Kovo 11-osios marijampoliečius pasveikino savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Tautišką giesmę giedoti padėjo vaikų ir jaunimo choro „Vyturėlis“ solistai. Tylos minute pagerbti žuvusieji už Lietuvos nepriklausomybę, išneštos atminimo gėlės prie Lietuvos laisvės gynėjo Rimanto Juknevičiaus kapo senosiose miesto kapinėse.

Vėliau į sceną buvo pakviesta Marijampolės savivaldybės vyriausioji kalbos tvarkytoja Marija Žvinakevičienė, nacionalinio ir marijampolietiško diktanto koordinatorė bei organizatorė. Ji padėkojo visiems, prisidėjusiems prie gimtosios kalbos šventės – diktanto – surengimo. Jau dešimtus metus organizuoto marijampolietiško diktanto (nacionalinis visoje šalyje surengtas tik aštuonis kartus) laimėtojos šiemet buvo Vasarė Papečkytė (slapyvardžiu Kovė), kuriai buvo įteiktas Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Valančiaus įsteigtas prizas-parkeris, ir Ieva Brazytė (Ieva28), kuriai prizą-parkerį dovanojo Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Artūras Visockis.

Šventinę koncerto pynę „supynė“: Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos penktokas, „Dainų dainelės“ konkursų dalyvis Kristupas Šarūnas Šalna (mokytoja Žydrūnė Zubrickienė), vaikų lopšelio-darželio „Rūta“ folkloro ansamblis „Patrimpas“ (vadovės Virginija Grigaitienė ir Regina Bartninkienė) ir solistė Monika Petrauskaitė, vaikų ir jaunimo choras „Vyturėlis“ (vadovės Bronislava Barauskienė ir Laima Venclovienė, koncertmeisteris Arūnas Barauskas), Petro Armino pagrindinės mokyklos šokėjai (choreografė Aistė Grinevičienė), Marijampolės muzikos mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Javonėlis“ jaunučiai ir jaunimo grupė (choreografė Kristina Brazienė), Muzikos mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Javonėlis“ jaunimas (choreografė Alina Kvietkauskienė), vaikų ir jaunimo popchoro „Kotita“ atlikėjai (vadovė Rasa Burinskienė), Ričardas Bagdanavičius kartu su Petro Armino pagrindinės mokyklos ir Marijampolės muzikos mokyklos berniukais (choreografės Aistė Grinevičienė ir Alina Kvietkauskienė).

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Apdovanojamos raštingiausios marijampolietės. Dainuoja choras VYTURĖLIS. Gera stebėti koncertą iš balkono. Kalba Ričardas Bagdanavičius. Popchoro KOTITA atlikėjos. Solistas Šalna su RŪTOS vaikais. Šoka JAVONĖLIS. Koncerto baigiamasis akordas. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE