Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Marijampolės jaunieji keramikai instaliaciją skyrė Kovo 11-ajai

Marijampolės jaunieji keramikai instaliaciją skyrė Kovo 11-ajai

 

Marijampolės dailės ir „Ryto“ pagrindinės mokyklų jaunieji keramikai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai parengė keramikos darbelių instaliaciją „Kovo 11-osios spalvos“. Instaliacija pristatyta šventės išvakarėse Marijampolės savivaldybės administracijos pastato I a. fojė. Vadovaujami mokytojų keramikių Eglės Ambraziūnaitės ir Almos Kisnieriūtės, keramikos būrelių lankytojai visą pusmetį kūrė Lietuvos trispalvės spalvų darbelius, kuriuos eksponuoja ant mūsų valstybės Nepriklausomybės kelią simbolizuojančios plokštumos, kurią nušvietė 26 žvakelės. Žvakeles instaliacijos pristatymo dieną turėjo garbės uždegti Savivaldybės meras Vidmantas Brazys, kiti savivaldybės vadovai.

Kaip pasakojo Marijampolės dailės mokyklos direktorė keramikė E. Ambraziūnaitė, šis kūrinys buvo padarytas gana „lengva ranka“, neįdedant labai daug žaliavos ir kitų resursų, „svarbiausia – turėjome pakankamai laiko, nes idėja buvo vystoma nuo praėjusio rugsėjo“. Į pagalbą kuriant instaliaciją buvo pasikviesta kita žinoma keramikos mokytoja A. Kisnieriūtė, dirbanti su mokiniais „Ryto“ pagrindinėje mokykloje. Esminis dalykas, įgyvendinant viziją, anot E. Ambraziūnaitės, buvo trys proporcingai išdėstytos Lietuvos vėliavos spalvos – geltona, žalia ir raudona, o mokiniai patys galėjo rinktis darbelio idėją ir formą. Kelios grupės jaunųjų keramikų, iš viso apie septynios dešimtys, nuosekliai, nespaudžiant savęs į griežtus laiko rėmus, kūrė nedidelius darbelius, tarp kurių galima rasti įvairių vaisių, daržovių ir gėlių žiedų formų ir kitų augalinių motyvų, angelų ir išraiškingų žirgų galvų.

Mokinių gražią užmačią savitai paminėti Tėvynės nepriklausomybės atkūrimo 26-ąją sukaktį gerai įvertino „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Vladas Klasavičius. Bet tulpių žiedus šį kartą jis skyrė mokytojoms keramikėms, kurios įkvėpė mokinius kurti.

Marijampolės dailės mokyklos keramikai 2012 m. jau yra dovanoję savivaldybės administracijai savo darbų pano, kuris iki šiol puošia pastato fojė. Tai buvo siurprizas savo miestui, švenčiančiam 220-ąjį savivaldos jubiliejų.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Gėlės mokytojoms keramikėms E. Ambraziūnaitei ir A. Kisnieriūtei. Žvakeles uždegė savivaldybės vadovai. Meninę instaliaciją apžiūri mokiniai. Mokiniai domisi menine instaliacija. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE