Pagrindinis > Dėmesio! > Šį savaitgalį vyks „Maisto banko“ akcija

Šį savaitgalį vyks „Maisto banko“ akcija

 

Kovo 18–19 dienomis Lietuvoje rengiama priešvelykinė „Maisto banko“ akcija. Geros valios žmonės kviečiami solidarizuotis su nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis, socialinių organizacijų globojamais vaikais, neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis ir aukoti jiems maitinti reikalingiausių ilgo galiojimo produktų.

Pernai „Maisto banko“ akcijos metu Lietuvos gyventojai skurstantiems paaukojo 426 tonas ilgai negendančių maisto produktų už daugiau kaip 631 tūkst. eurų. Žmonių paaukoti maisto produktai pasiekė 56 tūkst. Lietuvos nepasiturinčiųjų.

Vykdydamas šią akciją, „Maisto bankas“ bendradarbiauja su 407 socialinėmis įstaigomis ir organizacijomis, maistą prekybos centruose surinkti kaskart padeda 8 tūkstančiai savanorių.

Gyventojų apklausos rodo, kad „Maisto banko“ akcijose dalyvauja per 40 proc. šalies gyventojų, o pati akcija vertinama kaip viena stipriausių socialinės atsakomybės iniciatyvų šalyje.

Kaip įprasta, maisto produktų rinkimas nepasiturintiems vyks didžiuosiuose prekybos centruose – žr. „Maisto banko“ akcijos vietų žemėlapį http://www.maistobankas.lt/akcija/maisto-bankoakcijos-vietos/.

Geros valios žmonės kviečiami pirkti ir aukoti miltų, kruopų, makaronų, aliejaus, konservų, kavos, arbatos, konservuotų vaisių ir daržovių, džiovintų vaisių ir kitų ilgai negendančių produktų.

„Baigiantis žiemas mažas pajamas turinčioms šeimoms tenka nemenkas iššūkis balansuojant dideles būsto šildymo ir neretai sveikatos priežiūros išlaidas su poreikiu pilnavertiškai maitintis“, – sako „Maisto banko“ vadovė Kristina Tylaitė.

Telktis kovai su skurdu kviečia ne tik visuomenininkai.  Praeitą savaitę susitikime su Seimo frakcijų vadovams Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo, kad socialinio saugumo užtikrinimas ir pažeidžiamiausių žmonių apsauga išlieka svarbiausias šalies uždavinys.

„Maisto banko“ akcija Lietuvoje prasidės šį penktadienį (kovo 18 d.) 15 val. ir tęsis iki 21 val. Šeštadienį (kovo 19 d.) „Maisto banko“ akcijos savanoriai aukotojų parduotuvėse lauks nuo 10 iki 20 valandos.

„Maisto banko“ akcijos nacionalinis koordinatorius Tadas Beržonskas, mob. 8 684 42439, tadas@maistobankas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE