Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečiame į Jono Basanavičiaus gimtinę pasidžiaugti 2023-iųjų Lietuvos metų medžiu!

Kviečiame į Jono Basanavičiaus gimtinę pasidžiaugti 2023-iųjų Lietuvos metų medžiu!

Mieli muziejaus bičiuliai,

gruodžio 6 d. kviečiame į Jono Basanavičiaus gimtinę pasidžiaugti 2023-iųjų Lietuvos metų medžiu. 16 val. iškilmingai bus apšviestas Lietuvos metų medžio konkurso laureatas Basanavičynės kaštonas, kuriam šviesas sukurs vilkaviškiečiams jau gerai žinomas šviesų dailininkas Valdas Latonas. Nors daugeliui Basanavičynė labiau asocijuojasi su Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynu, visgi sodybos istoriją mena ir pasakoja kieme augantis kaštonas. Kartu su minėtu įvertinimu kaštonui atitenka teisė kitais metais atstovauti Lietuvai Europos metų medžio rinkimuose. Juose vertinamas ne tik medžio grožis ar amžius, bet ir augalo istorija, legenda, sąsaja su žmonių gyvenimu ir vietos bendruomene.

Po iškilmingo kaštono apšvietimo vyks dokumentinio filmo „Ožkabalių ąžuolynas” (rež. Rimantas Oičenka, Audrius Antanavičius) peržiūra ir diskusija. Šis autorinis kūrinys papildys ekspoziciją „Kalbantys ąžuolai”, kurios įrengimą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Filmas skirtas artėjančiam Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno 35-mečiui. 1989 m. balandžio 1 d. Vilkaviškio rajone esančioje Jono Basanavičiaus gimtinėje oras pasitaikė nekoks žmogui, tačiau puikus sodinti ąžuolams. Filme pasakojama apie Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno idėjos pradžią, jos įgyvendinimą ir kaip ši – ąžuolo kaip laisvės – vizija atrodo šiandien.

Nors Basanavičynės kaštoną aplankyti galėsite visada, tačiau tokį magišką ir paslaptingą jį išvysite tik renginio vakarą.
Labai visų lauksime, o kiekvieną atvykusį pasitiksime karšto gėrimo puodeliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE