Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečiame į parodą „Juozui Lukšai – 100“

Kviečiame į parodą „Juozui Lukšai – 100“

Šiandien – 100 metų kaip gimė partizanas Juozas Lukša. Kviečiame pasinaudoti galimybe aplankyti išskirtinę parodą, pasakojančią legendinio partizano Juozos Lukšos gyvenimo istoriją. Paroda nustebins įdomiu dizainu – dinamiškoje erdvinėje mozaikoje sudėliotos kovotojo mintys, meilės laiškų nuotrupos, dokumentų fragmentai, žemėlapiai, citatos, svarbiausi gyvenimo faktai. Šios detalės erdvėje sujungiamos į bendrus vaizdinius ir vientisą istoriją.

Parodos rengėjų kruopščiai atrinktos mintys ir faktai atskleis įkvepiančią Juozos Lukšos drąsą ir ryžtingą gyvenimo pasirinkimą. Šiandienos pasaulyje, užvaldytame materialinių gėrybių ir malonumų troškimo, Juozas Lukša tampa svarbiu pavyzdžiu žmogaus, atsisakiusio asmeninės naudos ir patogumo, ryžtingai paaukojusio visą savo gyvenimą, meilę, šeimą ir galiausiai gyvybę dėl brangiausio tikslo – Laisvos Lietuvos.

Juozas Lukša – vienas žymiausių Lietuvos laisvės kovotojų ir vadų, prasiveržęs per sovietų saugomą valstybės sieną, užmezgęs ryšius su lietuviais emigracijoje, Vakarams skleidęs žinias apie rezistencinį karą Lietuvoje ir sugrįžęs… kovoti iki galo.

Vertinkime šį pasiaukojimą. Prisiminkime.

Kviečiame aplankyti parodą „Laisvės Žvalgas“ Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejuje (Vytauto g. 29, Marijampolė) iki rugpjūčio 12 d.

Parodą parengė Prienų krašto muziejus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE