Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečiame į premjerinę LRT dokumentinio filmo „Alfonsas Svarinskas“ peržiūrą Marijampolėje!

Kviečiame į premjerinę LRT dokumentinio filmo „Alfonsas Svarinskas“ peržiūrą Marijampolėje!

2017 m. spalio 29 d. 13.30 val. Marijampolės kino teatre „Spindulys“ LRT dokumentinio filmo „Alfonsas Svarinskas“ autoriai: žurnalistas dr. Andrius Gudauskas ir režisierius Juozas Sabolius, žiūrovus kviečia herojaus istoriją išgirsti iš jo paties lūpų. Premjeroje dalyvaus dokumentinio filmo kūrybinė grupė.

Filmo kūrėjai atgaivino daugybę atsiminimų apie įvairius mons. A. Svarinsko gyvenimo etapus. Jis – partizanas, kalinys, pogrindžio darbininkas, Seimo narys, partizanų bei kariuomenės kapelionas, kunigas, kurio bekompromisę kovą už tiesą, tikėjimą įvertino ir Romos popiežius Jonas Paulius II, ir JAV prezidentas Ronaldas Reiganas.

Monsinjoras A. Svarinskas (1925–2014) gimė Ukmergės apskrityje, Kadrėnų kaime. Nors būdamas gimnazistas svajojo apie karininko profesiją, vis dėlto apsisprendė būti dvasininku. Kauno kunigų seminarijoje būsimasis kunigas A. Svarinskas savo dvasios tėvu buvo pasirinkęs vyskupą kankinį Teofilių Matulionį, kuris šiemet paskelbtas palaimintuoju. Įkvėptas šio kankinio pavyzdžio monsinjoras pasuko atkaklios kovos už Lietuvos laisvę keliu. A. Svarinskas nelaisvėje praleido dvidešimt vienus metus: Intoje išbuvo dešimt metų, Mordovijoje – šešis ir Permės srityje – penkis metus. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę A. Svarinskas buvo išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą, paskirtas pirmuoju atkurtos Lietuvos kariuomenės kapelionu. Jis daug dirbo, kad būtų įamžintas Lietuvos partizanų atminimas.

Filmo autoriai pabandė aprėpti visą sunkių išgyvenimų paženklintą monsinjoro gyvenimo kelią ir rasti atsakymą į klausimą „Kas vis dėlto yra Svarinskas?“.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE