Pagrindinis > Dėmesio! > Laisvės gynėjų dienai – dvi muziejaus parodos

Laisvės gynėjų dienai – dvi muziejaus parodos

Sausio 13-ąją minėsime Lietuvos Nepriklausomybės gynimo trisdešimtmetį. Šia proga Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus parengė dvi parodas.

Pirmoji – vieša paroda Marijampolės Jono Basanavičiaus aikštėje „Į LAISVĘ“. Parodoje pasakojama apie beginklius Lietuvos žmones, kurie stojo prieš sovietų armijos tankus ir šarvuočius ir negailėdami savo gyvybių apgynė trapią Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę. Naudojama istorinė medžiaga iš Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rinkinių, Lietuvos valstybės naujojo archyvo, Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo, Vandos Juknevičienės asmeninio archyvo, įvykių liudininkų bei fotografų Algimanto Barzdžiaus, Jono Ivaškevičiaus, Aleksandro Juozapaičio, Valentino Juraičio, Romo Linionio, Zenono Nekrošiaus, Arvydo Rėklaičio, Tado Žebrausko, Vytauto Žukausko bei Virgilijaus Usinavičiaus nuotraukos. Parodą finanasavo Marijampolės savivaldybė. Parodą J. Basanavičiaus aikštėje galima lankyti bet kuriuo paros metu pasirinktu laiku.

Prisiminti sausio 13-osios įvykius galite ir neišeidami iš namų. Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus parengė virtualią parodą „Kas kitas, jei ne aš?“, kurioje pasakojama apie Rimantą Juknevičių (1966–1991) – Laisvės ir Nepriklausomybės gynėją, marijampolietį, žuvusį prie Televizijos bokšto. Parodą galite išvysti muziejaus interneto svetainėje www.marijampolesmuziejus.lt bei muziejaus puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.
 
Tad kviečiame Lietuvos Nepriklausomybės gynimo trisdešimtmetį pažymėti prasmingai aplankant abi muziejaus parodas.  
Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE