Pagrindinis > Regione > Kultūra > Liaudiškos muzikos kapela „Giriniai obuolukai“ šventė auksinį jubiliejų

Liaudiškos muzikos kapela „Giriniai obuolukai“ šventė auksinį jubiliejų

 

Marijampolės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Giriniai obuolukai“, vadovaujama Juozo Algirdo Jančo, šventė savo gyvavimo 50 metų jubiliejų. Šia gražia proga į šventinį koncertą susirinko gausus būrys gerbėjų, buvusių kapelos dalyvių ir svečių.

Kolektyvo pavadinimas „Giriniai obuolukai“, kilęs iš senovinės suvalkiečių dainos: „Marijampolės vaikinukai… kap giriniai obuolukai…“ Dainą kapelai padovanojo ilgametis kapelos dalyvis Bronius Sližauskas, nuo pat kolektyvo pradžios grojęs mušamaisiais instrumentais.

Kapela susibūrė1965 metais ir jos branduolys iki šiol kartu groja ir dainuoja. Kolektyvas dalyvavo visose respublikinėse dainų ir šokių šventėse, LVT laidoje „Duokim garo“, daug koncertavo ne tik Lietuvoje, bet užsienio šalyse: Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje. Per savo gyvavimo laikotarpį kapela glaudžiai bendradarbiavo ir parengė daug gražių programų su satyros grupe „Trys moterys ir muzika“, dalyvavo humoro konkursuose „Juokis“. Su pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvu „Sidabra“ dalyvavo konkurse „Pora už poros“ ir kitose programose bei renginiuose.

„Girinius obuolukus“ jubiliejaus proga sveikino LR Seimo narys Albinas Mitrulevičius. Jubiliejaus proga kolektyvui visus metus vadovavusiam J. A. Jančui bei iki šiol kapeloje grojantiems ir dainuojantiems nariams įteiktos Kultūros ministerijos, Lietuvos liaudies kultūros centro padėkos ir sveikinimai.

Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskienė sveikindama kolektyvą įteikė Mero padėkas ir pasidžiaugė, kad kapelą darniai griežia jau visą pusamžį, o su jos muzika ir dainomis užaugo ištisos kartos.

„Be jūsų kapelos neapsieina nė viena šventė, reprezentavot Marijampolės savivaldybę laidose „Duokim garo“, „Grok, Jurgeli“, dainų ir šokių šventėse. Ačiū, kad esat, kad dainuojat ir muzikuojat,“ – kalbėjo mero pavaduotoja I. Lunskienė.

Šventiniame kapelos „Giriniai obuolukai“ koncerte dalyvavo ir sukakties proga kolektyvą taip pat sveikino Laisvalaikio ir užimtumo centro liaudiškos muzikos kapelija Jovarai ir jos vadovas Albinas Venclovas bei Kultūros centro pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvas „Sidabra“.

Viešųjų ryšių tarnyba

D. Micutienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Liaudiškos muzikos kapela „Giriniai obuolukai“ šventė auksinį jubiliejų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE