Pagrindinis > Naujienos > „Kamštelių vajaus 2015” konkursui Marijampolėje pristatyta daugiau kaip tona kamštelių

„Kamštelių vajaus 2015” konkursui Marijampolėje pristatyta daugiau kaip tona kamštelių

 

Spalio 17 d. Marijampolėje, J. Basanavičiaus aikštėje įsikūrusiame konkurso„Kamštelių vajaus 2015” finalinio etapo surinkimo punkte buvo priduota perdirbti 1112,95 kg plastikinių butelių kamštelių.

Ketvirtus metus konkursą organizuojančios VšĮ „Draugiški šeimai“ atstovai džiaugėsi, kad Marijampolė aplenkė Kauną, kuriame pristatyta 1033 kg, Joniškį – 1064 kg, Uteną – 886 kg, Panevėžį -613 kg, Kelmę – 595kg, Alytų – 558 kg, Mažeikius – 444 kg, Plungę – 321 kg ir Šilutę – 299 kg kamštelių.

Į „Kamštelių vajaus 2015” surinkimo punktą Marijampolėje kamštelius pristatė 24 komandos iš Marijampolės ir Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių, Vilkaviškio, Prienų ir Lazdijų rajonų.

Konkurse dalyvavo net devynios Marijampolės savivaldybės komandos. Daugiausiai surinko ir net 157,0 kg kamštelių pristatė Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla. Marijampoliečių surinktų kamštelių fondą darniai papildė Degučių mokykla – darželis surinkęs 48,55 kg, „Rūtos” lopšelio – darželio „Varpelių” grupė – 27,5 kg, vaikų lopšelis – darželis „Vaivorykštė” – 21,3 kg, Petro Armino pagrindinė mokyklos 6b klasė – 15,8 kg, vaikų lopšelis – darželis „Nykštukas” – 8,85 kg, Mokolų mokykla – darželis – 7,6 kg, VšĮ. „Marijampolės vaiko tėviškės namai” 3-ojo namelio šeimyna – 4,5 kg, Padovinio pagrindinė mokykla – 3,05 kg kamštelių.

Jau trečius metus akcijoje dalyvaujanti Degučių mokyklos – darželio bendruomenė kamštelius rinko visus metus. Akciją organizavusi socialinė pedagogė Aušra Galinskienė, kaip ir kitų konkurse dalyvaujančių komandų koordinatoriai, kruopščiai rūpinosi, kad tik švarūs ir tinkami plastikinių butelių kamšteliai patektų surinkėjams, nes perdirbimui tinka visi kieto plastiko, neperšviečiami, spalvoti kamšteliai nuo gaiviųjų gėrimų ir vandens. Kai kurios talpos ir buteliai turi iš HD plastiko pagamintus dangtelius ir kamštelius, tačiau ant jų turi būti parašyta raidės HD arba HDPE, arba skaičiukas „2”. Netinka lankstūs, skaidrūs kamšteliai ir dangteliai (nuo majonezo kibirėlių, šampano butelių, stiklainių), kamšteliai nuo skalbiklių ir ploviklių ant kurių yra raides PP ar kitos raidės ir skaičiai.

Konkurso sumanytoja ir pagrindinė organizatorė, socialinio projekto „Ekodaiktai.lt” įkūrėja, Londone gyvenanti Birutė Jakučionytė tikisi, kad šiais metais pavyks surinkti apie dešimt tonų kamštelių. Pernai konkurso dalyviai jų surinko beveik 8 tonas.

Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų mokymo įstaigų, bendruomenių ir net šeimos. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius visoje Lietuvoje rinko apie trys šimtai tūkstančių žmonių.

Šio konkurso tikslas – surinkti kuo daugiau plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti, ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti „žaliai“, ugdyti kūrybiškumą ir komandinį darbą.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės ir švietimo įstaigų nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “„Kamštelių vajaus 2015” konkursui Marijampolėje pristatyta daugiau kaip tona kamštelių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE