Pagrindinis > Toli - arti > Kelionės > Lietuviai negali pamiršti atostogų graikiškajame Peloponese – įstrigo apylinkių grožis ir neįprastas oro uostas

Lietuviai negali pamiršti atostogų graikiškajame Peloponese – įstrigo apylinkių grožis ir neįprastas oro uostas

Senovės Graikijos laikus menantys architektūros stebuklai, auksiniai smėlio paplūdimiai ir per visą pusiasalį besidriekiantys vynuogynai bei alyvmedžių giraitės – visa tai telpa Peloponese. Tai beveik 22 tūkst. kv. km. ploto Graikijos pusiasalis, skalaujamas Jonijos ir Egėjo jūrų.

Visai neseniai iš Graikijos sugrįžusi Daiva su vyru Gintautu vis dar negali pamiršti atostogų įspūdžių – juos sužavėjo Peloponeso kurortai ir regiono apylinkės.

„Savaitę ilsėjomės Kalogria kurorte, ant jūros kranto esančiame 4 žvaigždučių viešbutyje „Kalogria Beach Hotel“. Galėjome lepintis visiška ramybe – toli nuo miesto šurmulio ir triukšmo, su cikadų melodijomis, gražiai prižiūrima aplinka, puikiu maistu, draugišku personalu“, – atostogų akimirkomis dalijasi Daiva Naginienė.

Ji pastebi, kad poilsis Peloponeso regione patrauklus ir vietos gyventojams su šeimomis – viešbutyje lietuviai sutiko ne vieną graikų šeimą su mažamečiais vaikais. Patogiam mažųjų poilsiui čia skirtas didelis smėlio paplūdimys, seklus krantas brendant į jūrą, baseinai ir vandens pramogų parkas, sporto aikštynas.

Keliautojai prisimena ir nuostabą sukėlusį nusileidimą Peloponeso regione esančiame Araxos oro uoste. Kadangi šis oro uostas naudojamas tiek civilinėms, tiek karinėms reikmėms, jame nėra įprasto oro uostų šurmulio ar keleivių eilių, o vaizdas taip pat išskirtinis – dažniau nei keleivinį lėktuvą čia galima pamatyti naikintuvą, karo lėktuvą ar malūnsparnį.

Verta pasižvalgyti po apylinkes

Nors viešbučio teritorijoje galima rasti viską, ko reikia atostogoms, vis tik pašnekovė pabrėžia – atostogaujant Peloponese tiesiog būtina bent kelias dienas skirti apylinkių pažinimui.

„Porą dienų praleidę prie jūros, išsinuomojome automobilį ir leidomės į kelionę po pusiasalį. Aplankėme senąjį Olimpijos miestą su antikinio miesto likučiais, pamatėme stadioną, kuriame vyko pirmoji olimpiada. Čia iki šiol uždegama olimpinių žaidynių ugnis“, – pasakoja moteris.

Viešint Peloponese, ji taip pat rekomenduoja iš Diakopto miestelio siaurabėgiu traukinuku nukeliauti į kalnus iki Kalavritos miestelio.

„12 km. nuo miestelio jau 950 metus skaičiuoja nuostabaus grožio Kalavritos vienuolynas, turintis muziejų. Jame saugomos istorinės relikvijos: ranka rašytos ir įrištos odinės knygos, religinių apeigų drabužiai. Taip pat verta užsukti į antikinius Delfus, o pakeliui aplankyti  Nafpaktos mietą, kur aukštai kalnuose stūkso pilis bei atsiveria žavi miesto panorama“, – pataria D. Naginienė.

Tiks visų skoniams

Graikijos kryptis itin mėgstama Lietuvos keliautojų – ji jau dešimtmetį nesitraukia iš populiariausių lietuvių atostogų krypčių penketuko, rodo „Tez Tour“ užsakymu atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys. Vis dažniau keliautojų simpatijas pelno ir Peloponesas. Įmonės atstovės teigimu, atostogas Peloponeso pusiasalyje keliautojai dažniausiai renkasi dėl jo universalumo.

„Malonus klimatas, aukšto lygio kurortai, smėlio paplūdimiai ir netoliese esantys istoriniai bei gamtos objektai – visa tai garantuoja įvairiapuses atostogas vos 3 val. skrydžio atstumu. Čia ilsėtis patinka tiek ramaus poilsio prie jūros mėgėjams, tiek besidomintiems istorija, aktyvaus poilsio šalininkams ar šeimoms su vaikais“, – sako I. Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Kelionių ekspertė dalijasi patarimais keliautojams pagal kiekvieno individualius poreikius bei pateikia savo rekomendacijų.

#1. Šeimoms su vaikais – edukacinis poilsis

Gražūs paplūdimiai, šeimoms pritaikyti kurortai, malonus klimatas ir šilta jūra – rodos viskas, ko reikia produktyvioms šeimos atostogoms. Tačiau Peloponesas gali pasiūlyti daugiau.

Pasak I. Aukštuolytės, čia galima tyrinėti svarbiausius graikų mitologijos, istorijos ir kultūros akcentus Mikėnuose, Epidaure ir Senovės Olimpijoje. Keliautojai taip pat atranda interaktyvias, šeimai skirtas keliones po legendines Mani, Mistro ir Monemvasijos pilis bei bokštus.

O ieškantys aktyvesnių veiklų, gali žygiuoti kalnų takeliais Arkadijoje, aplankyti vaizdingus mažus miestelius – Nafpliją, Pylos ir Kalamatą.

#2. Romantikos ieškotojams – ramybės oazė

Ramaus poilsio entuziastus sužavės Peloponeso pusiasalio paplūdimiai – Voidokilija, Mesenija, Costa Navarino, smėlio paplūdimių ruožas Kaiafu ar Gialova paplūdimys Navarino įlankoje.

Taip pat iš Peloponeso galima lengvai nukeliauti į Zakintą, trečią pagal dydį Jonijos jūros salą. Čia – dar daugiau paplūdimių, nesibaigiančios pramogos ir įspūdingas kraštovaizdis. 

O viena romantiškiausių Graikijos vietų – Monemvasija. Tai senovinis pilies miestas, įkurtas ant uolos šlaito prie rytinės Peloponeso pakrantės. Viduramžiais pastatytas miestas su akmenimis grįstomis gatvėmis ir akmeniniais namais ir šiandien išlieka vienu svarbiausių keliautojų traukos objektu.

#3. Istorijos entuziastams – nesibaigiantys atradimai

Peloponese yra daugybė archeologinių vietų, kurias verta aplankyti – Mikėnai, senovinis miestas-valstybė Mesenija, Apolono Epikūrijaus šventykla, paslėpta aukštai Arkadijos kalnuose.

Viešint Peloponese, tiesiog būtina užsukti ir į senąją Olimpiją, kurioje kas ketverius metus vykdavo Olimpinės žaidynės. Iki šiol olimpinių žaidynių deglai uždegami būtent Olimpijos centre, čia ji pradeda savo ilgą kelionę į žaidynes rengiančią šalį. Čia kadaise stovėjo ir Dzeuso šventykla, o joje – milžiniška galingiausio Olimpo dievo skulptūra. Tai buvo vienas iš septynių pasaulio stebuklų.

Peloponese senosios istorijos mėgėjams verta pamatyti ir vieno iš Olimpo dievų – Apolono šventyklą Korinte, susipažinti su Mikėnų civilizacija.

Taip pat verta aplankyti ir šalies sostinę Atėnus. Čia rekomenduojama užsukti į Akropolį, buvusį senovės graikų dievų garbinimo centru. Atėnuose žavesį kelia ir vingiuotos Plaka gatvelės, pagrindinė šalies aikštė Sintagma bei garbės gvardiečių sargybiniai, ypač – sargybos pasikeitimo ceremonija.

#4. Gurmaniškoms pažintims – autentiška skonių kelionė

Peloponese užauginama apie 65 proc. Graikijos alyvmedžių. Garsiausia jų veislė – juodosios Kalamata alyvuogės. Ieškantiems autentiškų skonių, rekomenduojama užsukti čia ir pasimėgauti alyvuogėmis, paragauti vietinių graikiškų patiekalų, pagardintų šviežiu aliejumi.

Dar vienas būdas geriau pažinti gurmanišką Peloponeso pusiasalio dalį – leistis į vyno kelionę. Graikija yra vienas seniausių vyno gamybos regionų pasaulyje, pradėjęs auginti vynuogynus ir gaminti vyną daugiau kaip prieš 6,5 tūkst. metų.

O norint pajausti tikrąjį graikų svetingumą ir vietinę atmosferą, kelionių ekspertė rekomenduoja apsilankyti autentiškose tavernose, kuriose virte verda gyvenimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE