Pagrindinis > Naujienos > Lietuvos močiučių futbolo čempionate triumfavo Kauno „Riterės“

Lietuvos močiučių futbolo čempionate triumfavo Kauno „Riterės“

Balandžio 21 d. Keturvalakių mokykloje-daugiafunkciame centre vyko trečiasis Lietuvos močiučių mažojo futbolo čempionatas „Močiutės už futbolą“, kuriame varžėsi septynios komandos: Marijampolės FK „Už sveiką Lietuvą“, Mokolų FK „Černė‘, Karklinių UDC „Centriukas“, Vilkaviškio VSB „Staigmena“, Visagino FK „Atominės močiutės“, Vilniaus „Sostinės močiutės“, Kauno „Riterės“.

Pastarieji du Lietuvos močiučių futbolo čempionatai įrodė, kad futbolą gali žaisti visi. Daugelis močiučių futbolą išbandė pirmą kartą, tačiau noras ir susidomėjimas, paskatino jas dalyvauti šeimų futbolo šventėje „Vieninga šeima“, profesijų futbolo turnyre „Mano profesija“. Prieš čempionatą dalis komandų savo jėgas išbandė draugiškose rungtynėse ir turnyruose.  Močiučių čempionatas išsiskiria tuo, kad žaidžiamas vienas kėlinys, aikštelėje varžomasi 4 prieš 4, kad būtų išvengta traumų, močiutės žaidžia su poroloniniu kamuoliu. Močiučių futbolas, tai pasitikėjimas, pagarba ir drąsa. Futbolas ne tik sporto šaka, bet ir puiki laisvalaikio praleidimo forma, vienijanti įvairaus amžiaus žmones.

Močiučių futbolo judėjimas dabar ne tik žinomas Lietuvoje, bet ir Europoje, kur UEFA organizacija praėjusiais metais močiučių iniciatyvą apdovanojo bronziniu diplomu,  sukūrė trumpametražį filmą apie vieną iš žaidžiančių futbolą močiučių, kuri pateko ir ant UEFA žurnalo viršelio.

2016 metais čempionatą laimėjo Vilkaviškio „Šešupės“ močiučių komanda, 2017 metais pirmos vietos medaliais pasipuošė Kačerginės „Turbo sraigės“.

Lietuvos močiučių futbolo čempionato „Močiutės už futbolą“ atidarymą komandos pradėjo pagerbdamos anapilin išėjusią futbolo entuziastę rašytoją Reginą Mineikienę.

Susirinkusias komandas sveikino šokių studijos „LDANCE“ (grupės vadovė Lina Mikolaitienė) kolektyvo šokėjos, kurios po savo pasirodymo močiutes įtraukė į šokio sūkurį. Po jo čempionato dalyvės drąsiai ir su puikia nuotaika žengė į varžybų aikštelę.

Čempionate močiutės varžėsi vieno rato sistema, po kurios paaiškėjo, kad finaliniame etape dėl Lietuvos futbolo čempionato „Močiutės už futbolą“ čempionių vardų varžysis Mokolų „Černės“, Kauno „Riterės“ ir Vilniaus „Sostinės močiutės“ komandos,  o „Taurės“ etape į pusfinalį suvedė Marijampolės ir Vilkaviškio bei Karklinių ir Visagino komandas.

Debiutantės Kauno „Riterės“ (trenerė Jolita Kličiūtė) finaliniame etape  2-0 įveikė Mokolų „Černės“ ir 3-0 Vilniaus „Sostinės močiutės“ komandas ir iškovojo Lietuvos čempionių vardus. Kovoje dėl sidabro minimaliu skirtumu 1-0 „Černės“ (trenerė Augustė Zubrickaitė) įveikė vilnietes ir pasipuošė sidabro medaliais. Trečioji vieta ir bronzos medaliai atiteko Vilniaus „Sostinės močiutėms“ (trenerė Roma Dubinskienė).

 „Taurės“ etape po įnirtingų ir atkaklių rungtynių pusfinaliuose ir finaluose pirmą vietą iškovojo Marijampolės „Už sveiką Lietuvą“ močiutės, antroje vietoje liko viešnios iš Visagino, trečiąją vietą užėmė šeimininkių Karklinių UDC „Centriuko“ komanda.

 Rezultatyviausia čempionato žaidėja  Kauno „Riterių“ komandos narė Janė Farmonikaitė apdovanota asmeniniu prizu, kurį įsteigė Lietuvos masinio futbolo asociacija.

 Apdovanojimuose dalyvavo plaukų stilistas Karolis Murauskas, kuris pasveikino šventės dalyves ir įteikė asmeninius parfumerijos rinkinėlius, o „MEDALIKOS“ stilizuotų medalių kūrėja Irina My-My geriausių komandų žaidėjoms įteikė savo kūrybos aksesuarus-medalius.

 „CAN CAN pizza“ picerijos Marijampolės padalinio vadovė Nerija Šeimienė kartu su savo komanda šventės dalyvėms įteikė skanias picas.

 Vyriausiai čempionato žaidėjai Alei Lazauskienei, kuri dalyvauja jau trečiame čempionate, buvo įteiktas Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojos Irenos Degutienės sveikinimas ir įsteigtas prizas – Lietuvos Respublikos vėliava. Jauniausia močiutė Geda Kumžienė pagerbta „Karikartel“ papuošalų ir aksesuarų internetinės parduotuvės įsteigtu prizu – apyranke.

 Komandos prizininkės buvo apdovanotos taurėmis ir medaliais. Komandoms dalyvėms įteiktos atminimo taurės. Močiučių komandoms „STIHL futbolo akademija“, „Hummel“ ir Lietuvos masinio futbolo asociacija padovanojo futbolo aprangas, futbolo kamuolius ir dovanų čekius. Šventės dalyvės buvo apdovanotos ir judėjimo „Moterys už futbolą“ atminimo dovanėlėmis.

 Varžyboms teisėjavo ir jas organizavo futbolo entuziastai: Marius Mastauskas (Zapyškis), Povilas Melnykas (Keturvalakiai), Martynas Karpavičius (Ringaudai). Dalyvių sveikata rūpinosi Vilkaviškio visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Stumbrienė.

 Futbolo šventės globėjai: „CAN CAN pizza“, papuošalų ir aksesuarų internetinė parduotuvė „Karikartel“, „Valquer inspired by Karolis Murauskas“, Lietuvos masinio futbolo asociacija, judėjimas „Moterys už futbolą“, „MEDALIKA“, Vilkaviškio rajono Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras, MAFF, „Hummel“, „STIHL futbolo akademija“, Keturvalakių bendruomenės pirmininkas Arvydas Kuršvietis, Kauno rajono Kačerginės daugiafunkcis centras.

Aušra BISKIENĖ

Karklinių UDC ''Centriukas'' su trečios vietos ''Taurės'' prizais. Karolis Murauskas sveikina Vilkaviškio VSB''Staigmena'' geriausią komandos žaidėją Vilę Ašutaitienę. Baudinys. Futbolo entuziastas iš Keturvalakių Povilas Melnykas pasisveikina prieš rungtynes su komandų žaidėjomis. Futbolo entuziastas Marius Mastauskas prieš runtynes tarp Vilniaus ir Visagino. Geriausia Karklinių UDC ''Centriukas'' žaidėja Zina Šneiderienė. Jauniausia čempionato žaidėja Geda Kumžienė. Plojimai šokėjoms ''LDANCE''. Lietuvos močiučių futbolo čempionato nugalėtojos Kauno ''Riterės''. Trenerė Jolita Kličiūtė. Marijampolės ''Už Sveiką Lietuvą'' komandos žaidėjos su ''Taurės'' pirmos vietos prizais. Pagarba. Rungtynių akimirka. Visagino ''Atominės močiutės''. Sidabrą Lietuvos močiučių čempionate iškovojo Mokolų ''Černės'' komanda. Trenerė Augustė Zubrickaitė. Vilkaviškio VSB ''Staigmena'' futbolininkės. Nuolatinės judėjimo ''Močiutės už futbolą'' aktyvistės. Vilniaus ''Sostinės močiutės'' pasipuošė bronzos medaliais. Trenerė Roma Dubinskienė. lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Lietuvos močiučių futbolo čempionate triumfavo Kauno „Riterės“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE