Pagrindinis > Dėmesio! > Lietuvos vaikai jau 5-tus metus kviečiami dalyvauti eko dizaino konkurse „Kita forma“

Lietuvos vaikai jau 5-tus metus kviečiami dalyvauti eko dizaino konkurse „Kita forma“

 

Prasidėjus naujiems mokslo metams Lietuvos vaikai vėl kviečiami pajusti ryšį tarp kūrybiškumo ir ekologijos  bei dalyvauti jau penktajame eko dizaino konkurse „Kita forma“. Šių metų konkursas tęsis iki lapkričio 10 dienos, o geriausi darbai bus eksponuojami parodų centre „Litexpo“.

Konkurso „Kita forma“  idėja – parodyti, kaip paprastomis sąlygomis dar kartą panaudoti senus, atsibodusius daiktus, medžiagų likučius ir leisti suprasti, jog tai gali tapti puikiu laiko praleidimu, neatsiejama buities dalimi, gražia interjero detale ar aksesuaru.Šis konkursas yra ne tik proga išlaisvinti savo kūrybinį potencialą, – tai puiki edukacinė priemonė, galinti nepastebimai įtraukti vaikus į gamtai draugiško gyvenimo būdo ugdymą. „Penkis metus rengdamos šį konkursą siekiame stiprinti vaikų ekologinį sąmoningumą, skatinti juos suvokti vartotojiškumo padarinius ir priimti gamtą tausojančius sprendimus,parodyti jog žaliava kūrybai gali tapti bet kas. Džiugu, kad kiekvienais metais sulaukiame vis didesnio dalyvių aktyvumo, o atsiunčiamų darbų kokybė gerėja, tai skatina žengti pirmyn.“ – džiaugiasi VšĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė.

Šių metų konkurso „Kita forma“ ambasadorius Simas Sonkinas – tarp jaunimo plačiai žinomas riedlentininkas, ciklinės gamybos Lietuvoje šalininkas, kuriantis stilingus aksesuarus iš naudojimui nebetinkamų riedlenčių teigia, jog šio konkurso misija, žvelgiant iš verslininko pozicijos, yra dar platesnė – vaikams suteikiama proga sukurti daiktą, kurio gali prireikti kitam žmogui ir jis norės jį nusipirkti. „Savo veiklą pradėjau nuo paprastų dalykų, kurių išmokau pats ir manau, kad įdėjus darbo, to pasiekti gali kiekvienas. Originalios idėjos turi perspektyvą išsivystyti į verslą ar tapti hobiu suvienijančiu bendruomenę.“

Siekiant, kad sąžiningai konkuruoti galėtų kiekvienas dalyvis, konkursas suskirstytas į keturias amžiaus kategorijas: ikimokyklinio amžiaus vaikai, 1-4 klasės, 5-8 klasės ir 9-12 klasės mokiniai. Kiekvienoje kategorijoje įsteigta po vieną prizinę vietą, kuria bus apdovanotas originaliausias, inovatyviausias, pritaikomiausias, labiausiai išbaigtas ir gražiausiai pristatytas kūrinys. Geriausius darbus išrinks komisija, o jų autoriai bus apdovanoti lapkričio 24 dieną, parodų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Vaikų šalis“.

„Prie konkurso prisidedame nebe pirmus metus ir kas kart pamatęs kokiomis idėjomis pasipuošia šio konkurso dalyvių darbų paroda suprantu, kaip svarbu turėti nenuobodžių būdų pateikti informaciją vaikams. Užtenka žengti pirmą žingsnį ir vaikai patys noriai imasi iniciatyvos.“ – pastebėjimais dalinosi, konkurso komisijos narys, VšĮ „Grunto valymo technologijos“ direktorius Rapolas Liužinas.

Parodos svečiai turės galimybę ne tik stebėti apdovanojimų ceremoniją, bet ir patys išbandyti eko dizainą kūrybinėse dirbtuvėse, sužinoti naudingos informacijos apie antrinį panaudojimą  ir kitą VšĮ „RV Agentūra“ plačiai vykdomą veiklą. „Konkursas „Kita forma“ nėra vienintelis būdas, kuriuo šviečiame visuomenę. Visą rudenį Energetikos ir technikos muziejuje vyks nemokamos kūrybinės eko dirbtuvės šeimoms, kurių metu ruošimės Kalėdoms, skiriame daug dėmesio Lietuvos mokytojų ir studentų ekologiniam švietimui bei suteikiame erdvę, kurioje menininkai, kuriantys iš atliekų, gali eksponuoti savo darbus. Norime, kad visi be išimties turėtų progą nemokamai gauti naudingų žinių, galinčių pakeisti požiūrį į savo įpročius.“– teigia VšĮ „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė.

Konkursas vyksta ir darbai bei idėjos priimami iki 2017 m. lapkričio 10 dienos, užpildžius dalyvio anketą adresu – https://goo.gl/forms/g3z1wSAotN74kEPC3

Daugiau informacijos apie konkursą ir projektu swww.rvagentura.lt bei Facebook paskyroje „Kita forma“.

Nuotraukose – praėjusių metų konkurso darbai. 

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE