Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Marijampolę antrąkart sudrebino didžiausias regione jaunimo organizuojamas renginys „Festivalis YRA“

Marijampolę antrąkart sudrebino didžiausias regione jaunimo organizuojamas renginys „Festivalis YRA“

Rugpjūčio 10 dieną Marijampolės marių parko saloje praūžė jaunimo organizuojamas renginys „Festivalis YRA“. Subūręs Marijampolės bendruomenę – jaunus žmones, šeimas, miesto gyventojus ir svečius, jis buvo kupinas įvairiausių veiklų ir pramogų. „Jaunimas dar kartą įrodė, kad jų gimtasis miestas gyvas, o savanoriškai veiklai nėra jokių kliūčių“, – sakė viena festivalio organizatorių Raimonda Bogužaitė.

Didžiulio susidomėjimo pernai sulaukęs festivalis kuo didžiuotis turi ir šiais metais: per visą dieną renginį aplankė per 700 lankytojų. Kiekvienas jų rado sau tinkančios veiklos. Itin didelio susidomėjimo sulaukė diskusijos apie jauno žmogaus galimybes mieste, švietimo ir darbo aplinką, miesto identiteto kūrimą ir to svarbą bendruomenei, jaunam žmogui.

Pokalbiuose dalyvavo Marijampolėje gerai žinomi, aktyvūs žmonės bei  didelį žinomumą tarp jaunimo turintys „influenceriai“ G. Gabalis, E. Stankevičius. „Itin svarbu, jog jaunimas iš pirmų lūpų išgirstų apie šią, neretai svajonių, „profesiją“ ir jos sunkumus“, – sakė R. Bogužaitė.

Festivalio dalyvius pasitiko aibė sporto varžybų: futbolo, tinklinio, kvadrato, estafečių rungčių, vyko kūrybinės dirbtuvės: piešimas ant vandens, virtualios realybės pramogos, 3D spausdintuvas ar lazerinis pjaustytuvas, kurį demonstravo mokykla Lispa, taip pat renginio svečiai turėjo galimybę susipažinti su „Kauno miesto muziejaus“ organizuojamomis veiklomis.

Festivalį užbaigė muzikiniai pasirodymai. Renginio dalyviai turėjo progą susipažinti su talentingu Marijampolės jaunimu, kuris buvo paruošęs didžiosios scenos vertų muzikinių pasirodymų. Kaip juokavo jaunimo konkursą vedusi realybės šou „Sala“ žvaigždė Vitalija Jonikytė, „Festivalio YRA“ rengėjai kitais metais galės organizuoti realybės šou ir Lietuvoje, nes Marijampolės marių parko sala ne ką prastesnė.

„Festivalio YRA“ scenoje pasirodė Lietuvos scenas besiruošiančią užkariauti grupę „Džemas“, atlikėją Mony bei žinomą marijampoliečių grupę „Mergaitės iš Majemio“. Vos tik pradėjus temti, visus miegus išvaikė lengvojo roko grupė „Biplanai“, publikai neleidę stovėti vietoje.

„Sadboi“ linksmino festivalio dalyvius trankia muzika, o kartu su lietumi atvyko ir gerai žinomas atlikėjas Vaidas Baumila. Vakarą užbaigė DJ Ben Ben pasirodymas.

Asociacija „Jaunimas YRA“ džiaugiasi, kad renginiu liko patenkinti daugybė žmonių ir tikisi, kad su vis gerėjančia festivalio kokybe jis išaugs į renginį, kurio lauks ne tik visa Marijampolė, bet ir Lietuva. „Šiais metais jaunimas tikrai įrodė, kad Marijampolėje jis tikrai yra!“, – džiaugėsi R. Bogužaitė.

Projektas „Festivalis YRÀ“ dalinai finansuojamas Europos solidarumo korpuso programos.

Organizatorių informacija

Austėjos Kuršvietytės nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite