Pagrindinis > Naujienos > Marijampolė ir Vilkaviškis jau turi naujus merus, Šakių, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos kandidatų į merus laukia antras turas

Marijampolė ir Vilkaviškis jau turi naujus merus, Šakių, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos kandidatų į merus laukia antras turas

Vakar vykę tiesioginiai mero rinkimai bei rinkimai į savivaldos tarybas pasižymėjo didesniu rinkėjų aktyvumu nei 2011 m. rinkimuose ir Marijampolės apskrityje, ir visoje Lietuvoje.

Nors pateikiami duomenys yra išankstiniai, jau galima teigti, jog Marijampolės savivaldybė perrinko merą socialdemokratą Vidmantą Brazį, o Vilkaviškio rajonas – taip pat socialdemokratą merą Algirdą Neiberką (abu kandidatai surinko per 50 proc. rinkėjų balsų). Kitų trijų Marijampolės apskrities savivaldybių kandidatų į merus laukia II rinkimų turas. Išankstiniais duomenimis, Kalvarijos savivaldybės lyderis – Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Valdas Aleknavičius (27.76 proc. rinkėjų balsų), Šakių – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Juozas Bertašius (43,71 proc. rinkėjų balsų), Kazlų Rūdos – socialdemokratas Giedrius Bielskus (27,28 proc. rinkėjų balsų).

Rinkimuose į savivaldybių tarybas triumfavo Lietuvos socialdemokratų partija (Marijampolėje laimėjusi 13 mandatų, Vilkaviškyje – taip pat 13, Kalvarijoje – 2, Šakiuose – 6, Kazlų Rūdoje – 6).

Žemiau pateikiame visus išankstinius rezultatus.

Marijampolė

Tiesioginiuose rinkimuose į merus – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovo Vidmanto Brazio pergalė (54,87 proc. rinkėjų balsų), antroje vietoje – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Valdas Pileckas (13,40 proc.), toliau – Darbo partijos atstovas Metas Ražinskas (8,95 proc.), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Gediminas Akelaitis (7, 72 proc.), partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Rolandas Jonikaitis (6,72 proc.) ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Artūras Venslauskas (5,98 proc.).

Rinkimuose į savivaldybės tarybą, kaip minėta anksčiau, nugalėjo Lietuvos socialdemokratų partija, gavusi 13 mandatų iš 26 (lygiai pusę!), toliau Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (4 mandatai), Darbo partija (3 mandatai), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (2 mandatai), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (2 mandatai) ir partija „Tvarka ir teisingumas“ (2 mandatai).

Vilkaviškis

Tiesioginiuose rinkimuose į merus – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovo Algirdo Neiberkos pergalė (53,77 proc. rinkėjų balsų), antroje vietoje Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas Gytis Lukoševičius (12,05 proc.), toliau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Bernardas Marčiukonis (8,00 proc.), Visuomeninio rinkimų komiteto „Vilkaviškis 2015“ kandidatė Danutė Grabauskienė (7,38 proc.), Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Evaldas Janulionis (5,91 proc.), Darbo partijos kandidatas Edmundas Žalys (5,05 proc.) ir išsikėlęs pats kandidatas Vytautas Lekešius (3,62 proc.).

Rinkimuose į savivaldybės tarybą, kaip minėta anksčiau, nugalėjo Lietuvos socialdemokratų partija, gavusi 13 mandatų iš 24 (daugiau nei pusę!), toliau – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (3), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (3), Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (2),  Visuomeninis rinkimų komitetas „Vilkaviškis 2015“ (2) bei Darbo partija (1).

Kalvarija

Tiesioginiuose rinkimuose į merus daugiausiai balsų surinko Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas, dabartinis meras Valdas Aleknavičius (27,76 proc.), jau aiškus jo konkurentas II ture partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Vincas PLIKAITIS (22,31 proc.), toliau Darbo partijos kandidatas Antanas Burinskas (16,71 proc.), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Kazys Dzirmeika (13,35 proc.), Lietuvos liaudies partijos kandidatas Nerijus Šidlauskas (6,65 proc.),  Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė Edita Gumauskienė (5,51 proc.) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Algirdas Bansevičius (4,61 proc.).

Rinkimuose į savivaldybė tarybą daugiausiai balsų pelnė partija ,,Tvarka ir teisingumas”, gavusi 4 mandatus iš 20, toliau Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (taip pat 4 mandatai),  Darbo partija (4 mandatai taip pat), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (3 mandatai), Lietuvos socialdemokratų partija (2 mandatai), Lietuvos liaudies partija (2 mandatai) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (1 mandatas).

Šakiai

Tiesioginiuose rinkimuose į merus daugiausiai balsų surinko dabartinis meras, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Juozas Bertašius (43,71 proc.), toliau Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Bernardinas Petras Vainius (23,21 proc.), Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Algirdas Klimaitis (16,73 proc.), Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Mindaugas Tarnauskas (8,43 proc.), partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas Kęstutis Gudelevičius (3,34 proc.) ir Darbo partijos atstovas Antanas Litvinas (2,46 proc.).

Rinkimuose į savivaldybės tarybą daugiausiai balsų pelnė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (gavo 10 mandatų iš 24), toliau Lietuvos socialdemokratų partija (6 mandatai), Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (5 mandatai), Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) (2 mandatai),  Darbo partija (1 mandatas), Partija „Tvarka ir teisingumas“ negavo nė vieno mandato.

Kazlų Rūda

Tiesioginiuose rinkimuose į merus daugiausiai balsų surinko Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Giedrius Bielskus (27,28 proc.), antroje vietoje liko dabartinis savivaldybės meras Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Vytautas Kanevičius (25,45 proc.), toliau Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio narys Aidas Vaišnora (23,86 proc.), Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Ramutė Vinikienė (11,72 proc.), partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatė Daiva Juknevičienė (4,78 proc.) ir Darbo partija atstovas Vaidmantas Pabedinskas (3,63 proc.).

Rinkimuose į savivaldybė tarybą daugiausiai balsų pelnė Lietuvos socialdemokratų partija (6 mandatai iš 20), toliau Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (5 mandatai), Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) (4 mandatai), Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (3 mandatai), Darbo partija ir partija „Tvarka ir teisingumas“ gavo po vieną mandatą.

„Mūsų savaitės“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE