Pagrindinis > Dėmesio! > „Marijampolė Music Park“ atkeliauja anksčiau ir su ypatinga koncepcija

„Marijampolė Music Park“ atkeliauja anksčiau ir su ypatinga koncepcija

Dešimtmetį vykstantis profesionalios muzikos vasaros festivalis „Marijampolė Music Park” neatsiejama Marijampolės miesto kultūrinio gyvenimo dalis. Tradiciškai paskutinę vasaros savaitę festivalis suskamba įspūdinguose Marijampolės miesto parkuose ir meno raiškai netikėtose erdvėse – geležinkelio stoties perone ar net ant kino teatro stogo. Kodėl festivalis nelaukia vasaros ir pradeda dešimtmetį švęsti jau dabar, ankstyvą pavasarį?

Tam yra priežasčių…

Festivalio meno vadovė, pianistė Eglė Kasteckaitė atskleidžia, kad viena iš priežasčių – Lietuvos kultūros tarybos akibrokštas – ekspertų komisijos projektų verdiktas MMP dešimtajam festivaliui neskirti finansavimo. „Festivalio programos visuomet apgalvotos, profesionalios, konceptualios ir šiuolaikiškos, visuomet pažeria netikėtų ir originalių sąskambių. Projektai rengiami profesionaliai ir atsakingai, o per dešimtmetį LTKT vertinimo lentelėje MMP projektai laikydavosi nuo 2 iki 34 vietos. Šis netikėtas ekspertų komisijos sprendimas paskatino mobilizuotis, nepasiduoti ir toliau kurti, pažvelgiant į šią nemalonią situaciją optimistiškai ir originaliai. Esu dėkinga Marijampolės savivaldybei, kad neleido nuleisti rankų ir suteikė pasitikėjimo ir vilties. Savivaldybė dešimtąjį festivalį rems ir juo didžiuosis. Tad dar kartą reikėjo permąstyti visą festivalio dešimtmečio koncepciją ir  šiandien su pasididžiavimu galiu pranešti, kad dešimtasis „Marijampolė Music Park“ įvyks ir prasidės jau kovo 28 dieną ypatingu koncertu!“ – sako E.Kasteckaitė.

Marijampolė – Lietuvos jaunimo sostinė 2023 m., o festivalis „Marijampolė Music Park“ visuomet didelį dėmesį skiria aktyviam ir kūrybingam jaunimui. Nelaukiant vasaros, festivalis, bendradarbiaujant su Marijampolės kultūros centru ir miesto savivaldybe, jau dabar pristato savo dešimtmečio pirmąjį koncertą, kuriame gros talentingas Lietuvos jaunimas – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras.
Vienintelė Lietuvoje specializuota aukštoji muzikos, teatro, kino ir šokio meno mokykla Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) šiais metais švenčia 90 – ties metų jubiliejų. Prieš jubiliejinį koncertą, kuris vyks kovo 29 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, LMTA orkestras savo skambesiu išvakarėse džiugins Marijampolės klausytojus. Koncerte kartu su orkestru pasirodys akademijos solistai, tarptautinių konkursų laureatai, diriguos orkestro meno vadovas doc. Martynas Staškus. Festivalis susivienijęs su Marijampolės jaunimo organizacija renginio pradžioje pristatys diskusiją “Jaunimas ir kultūra”, kurioje dalyvaus Marijampolės ir Vilniaus kūrybingi ir talentingi jauni žmonės, siekiantys kurti Lietuvai. Išgirsite jų požiūrį, mintis ir vizijas.

Visi kiti „Marijampolė Music Park“ festivalio koncertai skambės įprastu metu – rugpjūčio 18 – 30 dienomis. „Dešimtmečio draugai“– tokia festivalio tema, pristatysianti ryškiausius Lietuvos ir užsienio muzikos, teatro, šokio atlikėjus per devynerius metus MMP festivalyje kūrusius ir atlikusius išskirtines menines programas: tai šv.Kristoforo kamerinis orkestras, meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas, dainininkė Viktorija Miškūnaitė, aktorius Ainis Storpirštis ir marimbininkas iš Latvijos Guntars Freibergs, elektroninės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Leonas Somovas, tango dainininkė Egidija Mačiulytė, gitaristas Chris Ruebens, fantastiškas džiazo duetas – pianistas iš Belgijos Ewout Pierreux ir vokalistė iš P.Afrikos Tutu Puoane.

„Jei tik festivaliui sėkmingai susiklostys LTKT projektų finansavimo antrasis etapas,  programą papildys dar ne viena originali muzikos programa, bus išleistas unikalus leidinys „10 (Iš) Gyvenimų“ atskleisiantis istorinį festivalio aspektą ir parodantis Marijampolės miesto koncertinių erdvių originalumą ir patrauklumą su žymių festivalio atlikėjų mintimis, prisiminimais ir įžvalgomis“,  – sako festivalio organizatorė.

Na o dabar, kovo 28 d. 18:00 val. atvykite į Marijampolės kultūros centrą ir atverkite dešimtojo „Marijampolė Music Park“ vartus į muziką ir kūrybą, išgirskime talentingą Lietuvos jaunimą.

Renginys nemokamas

Informacija ir nuotrauka VšĮ „Sol artis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE