Pagrindinis > Dėmesio! > „Marijampolė Music Park” – tik idėjai įsipareigojęs festivalis

„Marijampolė Music Park” – tik idėjai įsipareigojęs festivalis

Šių metų „Marijampolė Music Park” versija – 40.7.6.5.3.2. J

40 atlikėjų. 7 valstybės. 6 koncertai. 5 premjeros. 3 bendri Lietuvos ir užsienio atlikėjų projektai. 2 tiltai iš esamos į būsimą Lietuvos kultūros sostinę. Taip šiais metais skambės ketvirtasis klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis „Marijampolė Music Park”.

Prieš kelias savaites perskaičiau Vaido Jauniškio straipsnį „Festivaliai kaip į(si)pareigojimas” ir labai apsidžiaugiau”, – sako festivalio „Marijampolė Music Park“  organizatorė ir meno vadovė pianistė Eglė Kasteckaitė – „ir ne vien dėl to, kad pagaliau kažkas prakalbo apie Lietuvoje vykstančių festivalių turinį ir kokybę, bet ir dėl to, kad festivalis „Marijampolė Music Park“  yra būtent tas, vienas iš nedaugelio Lietuvoje, nekopijuojantis programų ir ne į(si)pareigojantis.  Galiu pasakyti, kad festivalis „Marijampolė Music Park“ įsipareigojęs tik vienam – IDĖJAI. Todėl,  sudarydama festivalio programą, kiekvieną kartą galvoju apie naujas menines idėjas,  ieškau dar nepažintų talentingų muzikos atlikėjų, skatinu ir buriu bendrus Lietuvos ir užsienio muzikų projektus, ruošiame premjeras. Labai džiaugiuosi, kad penki iš šešių festivalio koncertų Lietuvoje skambės pirmą ir kol kas vienintelį kartą.”

„Marijampolė Music Park“ festivalis prasidės rugpjūčio 24-ąją. Ir tai bus festivalio atidarymo koncertas itin svarbus bei reikšmingas dėl dviejų priežasčių.  Jame skambės neseniai Lietuvoje susikūrusio kamerinio orkestro „Vento musicale” ir unikalaus balso dainininko kontratenoro iš Latvijos Sergejaus Jegerso bendras koncertas „Orfėjo dainos”.  Šis festivalio projektas paženklintas „Lietuva plius” koncepcijos ženklu, o tai reiškia Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjų bendrą muzikinį  projektą MMP festivalyje. Dar vienas reikšmingas festivalio atidarymo akcentas – Lietuvos kultūros sostinės – Klaipėdos miesto – mero Vytauto Grubliausko Kongo pasirodymas. Jis trimitu atliks keletą kūrinių kartu su orkestru ir latvių kontratenoru S. Jegersu. Klaipėdos miesto vadovo dalyvavimas „Marijampolė Music Park“ festivalyje yra kartu ir simbolinis. 2018 m. Marijampolė taps Lietuvos kultūros sostine, tad šiame koncerte esamos Lietuvos kultūros sostinės vadovas simboliniais trimito garsais perduos kultūros sostinės žinią Marijampolei, kuri ja taps kitais metais.

Rugpjūčio 25–ą ir  26–ą dienas festivalyje skambės jau tradicija tapusios „Džiazo naktys”. Abu džiazo vakarai premjeriniai, o vienas iš jų paženklintas ir „Lietuva plius” ženklu. Išgirsite netikėtas Vokietijoje gyvenančios dainininkės Ramintos Babickaitės ir brazilo kontrabosininko Patrico Florencio improvizacijas, kurias lydės lietuvių muzikantų – pianisto Feliks Zakrevsij ir būgnininko Dariaus Rudžio – tandemas. Antroji džiazo naktis – romantiška, kurioje galėsite klausytis išskirtinio balso tembro afrikietės Tutu Pouane ir belgo pianisto virtuozo Ewout Pierreux.

Rugpjūčio 27 dieną – dar viena premjera. Kiekvienais metais specialiai festivaliui yra kuriamas muzikos ir teatro projektas. Šį kartą – tai jaunų ir talentingų merginų tandemas – arfininkė Joana Daunytė ir aktorė Gabija Urniežiūtė. Padedamos režisierės Eglės Storpirštienės, jos rengia programą pagal legendinės šokėjos Izadoros Dunkan (Isadora Duncan) gyvenimą ir meilę „Jos + AR_fa”.

Labai gražiai prigijo ir dar viena festivalio  rubrika – „Atradimai”, kurioje šį kartą tarptautinis Lietuvos-Latvijos-Puerto Riko įspūdingas muzikantų desantas. Rugpūčio 30–ąją atrasime fado ir bossa nova muzikos stilius kartu su dainininke Jolanta Gulbe Pashkevich, gitaristu Neff Irizarry, Arkadijumi Gotesmannu ir jo draugų muzikų komanda.

Rugpjūčio 31–oji – festivalio uždarymo koncertas, kuriame vėl dėmesys Lietuvos kultūros sostinei  Klaipėdai bei jų menininkams. Klausytojai galės mėgautis unikaliu ir tik antrą kartą Lietuvoje demonstruojamu projektu – „Metų laikai”, kurį pristatys Klaipėdos violončelių kvartetas ir Klaipėdos šokio teatras „Padi dapi Fish” (režisierė Agnija Šeiko).

Įėjimas į visus koncertus nemokamas. Susitikime čia, Marijampolėje!  Juk čia taip gera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE