Pagrindinis > Dėmesio! > „Sidabrinės gervės” į Marijampolę atskris tik rugsėjo pradžioje

„Sidabrinės gervės” į Marijampolę atskris tik rugsėjo pradžioje

 

Vasaros kino festivalio „Sidabrinės gervės naktys 2017″ organizatoriai nukelia kino seansą Marijampolėje iš rugpjūčio 11 dienos į rugsėjo 2 dieną, šeštadienį. Lietuviško kino meno šventė vyks toje pačioje planuotoje vietoje – Poezijos parke 21:30 val. Jei rudeniškas oras būtų nepalankus, žiūrovų festivalio rengėjai lauks kino teatro „Spindulys” salėje. Anot festivalį organizuojančios VšĮ Lietuvių kino akademijos direktorės Linos Buzelytės, Marijampolėje bus šių metų festivalio užbaigtuvės.

 Marijampoliečius lietuviško kino mylėtojus festivalio rengėjai kviečia į keturių filmų kino seansą. Festivalio lankytojams bus parodytas animacinis filmas – režisieriaus Gedimino Šiaulio „Kaukai“, režisierė Kamilė Milašiūtė pristato trumpametražį vaidybinį filmą  „Motinos diena“, vakarą užbaigs režisierės Linos Lužytės ilgametražis filmas „Amžinai kartu“.

 Su po atviru dangumi jau 8-tą kartą vyksiančio festivalio lankytojais sveikinsis ir renginį ves talentinga teatro, kino ir televizijos aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė. Jau ne pirmus metus kartu su festivaliu keliaujanti aktorė džiaugiasi, kad būtent jai patikėta ši misija. „Tai jau ne pirmi metai, kada su šiuo festivaliu keliauju per Lietuvos miestus ir miestelius, todėl man labai smagu, kad aš galiu tapti šios gražios misijos dalimi. Kiekvienais metais su malonumu laukiu šio festivalio. Kadangi jis vyksta vasarą, todėl mes keliaujame su visa šeima. Tai labai gražus renginys – pamatai filmus, susitinki su įvairiais žmonėmis, o jei dar oras geras, tai būni gamtoje ir mėgaujiesi reginiu“, – džiaugėsi aktorė. S. Daukšaitė-Petrulėnė sako, kad kiekviename mieste ar miestelyje žiūrovai festivalio „Sidabrinės gervės naktys“ komandą pasitinka su dideliu džiaugsmu: „Yra tam tikri miestai, kur mes jau žinome, kad mus labai myli, ir ten visuomet laukia gražus sutikimas. Tačiau, kur beapsilankytume, žmonės žino, ko jie ateina, todėl visi būna nusiteikę žiūrėti lietuviškus filmus ir mus priima pozityviai, nuoširdžiai. Tai labai smagus darbas.“

Per septynerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino daugiau kaip 130 tūkstančių žiūrovų. Per tą laiką parodyta daugiau nei 100 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų.

Šis kino gerbėjus džiuginantį projektas yra Lietuvos Šimtmečio minėjimo programos dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „AVAKA“.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE