Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolė Music Park“ vėl stebins klausytojus – kino teatro stogas virs festivalio koncerto scena

Marijampolė Music Park“ vėl stebins klausytojus – kino teatro stogas virs festivalio koncerto scena

Rugpjūčio 25–29 dienomis jau aštuntąjį kartą vyks klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis “Marijampolė Music Park” (MMP). Kaip ir visuomet, pagrindinis festivalio akcentas – pastovumas ir tradicijos, tačiau į jas žvelgiant nauju žvilgsniu: pasitelkiant naujas mintis, idėjas ir kiekvienais metais kintančia festivalio tema.  MMP nuo pat pradžių publikai prisistatė kaip klasikos ir džiazo muzikos vasaros festivalis, vėliau jame suskambo muzikos ir žodžio bei šokio projektai, o nuo ketvirtojo MMP – ir šiuolaikinė elektroninė muzika.

Septynerių metų MMP festivalio istorija – įspūdinga:  39 koncertai, kuriuose dalyvavo atlikėjai iš septyniolikos šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Ukrainos, Rusijos, Belgijos, Suomijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, JAV, Kanados, Puerto Riko, Pietų Afrikos, pristatyta 18 premjerinių, specialiai tik šiam festivaliui kurtų projektų.

Taigi, jau aštuntą vasaros pabaigą “Marijampolė Music Park” vėl kurs savo istoriją! Ir šią vasarą festivalis sukvies ir suburs jaunus ir talentingus kūrėjus ir atlikėjus,

Šių metų MMP festivalio tema ir visą apimanti idėja – “Jauni ir talentingi”: koncertų scenose, programose ir projektuose „karaliaus“ Lietuvos atlikėjai, kompozitoriai, menininkai, šokėjai, aktoriai, choreografai kuriantys sėkmingą̨ karjerą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jie – laukiami Europos koncertų salėse, operų̨ pastatymuose, žymiuose džiazo ir elektroninės muzikos festivaliuose, jie –  ypatingi, kūrybingi, charizmatiški ir ambicingi, jie – ateities vardai! Tai – visame pasaulyje pripažinto orkestro “Kremerata Baltica” lietuviškoji sudėtis “Kremerata Lituanica” ir Šveicarijos operos teatruose dainuojanti solistė Lina Dambrauskaitė, tai dainingasis merginų choras “Liepaitės” ir profesionalieji Čiurlionio kvartetas ir ansamblis „Musica Humana“ bei Marijampolės meno mokyklos jaunoji laureatė violončelininkė Elzė Armonaitė, tai įspūdingas elektroninės muzikos duetas “Artfcl”, jaunatviškas džiazo septetas “Collaborative Jazz Septet”, charizmatiškoji dainininkė Egidija Mačiulytė, virtuoziškieji saksofonistas Leonardas Pilkauskas, gitaristas Paulius Volkovas, būgnininkas Domantas Razmus ir įspūdingą konceptualų šokį demonstruojantys Vilniaus tango teatro šokėjai.

Šios vasaros MMP festivalio programoje – penki koncertai: “Klasikos vakaras” ir puošnusis barokas, “Atradimai” ir jaunatviškas balsų skambesys kartu su aukščiausiu atlikėjų  meistriškumu,  “Kosminė muzika” ir elektronikos garsinė evoliucija, “Džiazo naktis” ir jaunatviškas, profesionalus autorinis džiazas, “Širdies muzika” ir prancūziškos chanson dvelksmas.

Festivalio erdvės užkoduotos MMP pavadinime – tai parkai: Poezijos ir  Vytauto Didžiojo. “Ir… išeisime iš įprastų scenos rėmų bei ribų, pakilsime nuo žemės ir atlikėjus “įkurdinsime” arčiau dangaus – ant kino teatro “Spindulys” stogo. Koncertą tiesiogiai transliuos portalas lrt.lt., o aikštėje prie kino teatro milžiniškame ekrane publika galės stebėti atlikėjus iš arti, o gal išvysti ir save kylantį į kosmosą”, – pasakojo festivalio meno vadovė ir organizatorė, pianistė Eglė Kasteckaitė.

Kiekvieną vakarą nuo rugpjūčio  25 –tos iki 29 –tos dienos pabūkite nuostabiuose Marijampolės parkuose ir palydėkite vasarą su muzika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE