Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolei – 2018 metų Lietuvos kultūros sostinei – Kultūros ministrės sveikinimai

Marijampolei – 2018 metų Lietuvos kultūros sostinei – Kultūros ministrės sveikinimai

 

Sausio 19 d. Kultūros ministerijoje savivaldybės merė Irena Lunskienė, pavaduotojas Romualdas Makauskas, Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Zakarevičienė pristatė Marijampolės – 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės programą „Laikas keičiasi ir keičia“.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad esame Lietuvos kultūros sostinė šiais – ypatingais Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio metais. Tai nėra atsitiktinumas, tai nulemta didžios ir garbingos Sūduvos krašto istorijos. Vykdydami šią kilnią misiją, įgyvendinsime programą, kurioje numatytos keturios muziką, meną ir literatūrą, medijų meną, turizmą ir miesto erdves jungiančios programos: „Istorija ir pažinimas“, „Pasaulis yra atspindys“, „Susitikime čia“, „Šventė ir erdvė“. Kultūros metų programa bus gausi įvairių renginių, kurie atskleis laiko nesunaikintus miesto istorijos puslapius, kultūrinių tradicijų pokyčius ir kultūrų įvairovę, padės pažinti besikeičiančią Marijampolę bei jos žmones“, –  pristatyme sakė merė.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson sveikindama Marijampolę, pradedančią Lietuvos kultūros sostinės metus, taip pat akcentavo, kad labai simboliška ir teisinga, jog 2018 metais būtent Marijampolė bus Kultūros sostine, nes Sūduvos kraštas ir Marijampolė turtingas istorinių asmenybių yra tautos istorijos ir valstybingumo lopšys.

Ministrė pasidžiaugė pristatyta „Laikas keičiasi ir keičia“ programa, kurioje numatyti renginiai peržengs ne tik Marijampolės, bet ir Lietuvos ribas, nes kaikuriuos projektus įgyvendins užsienio lietuviai ir svečiose šalyse gyvenantys marijampoliečiai. Ministrės nuomone, jau dabar programoje dėmesį traukia pasaulyje žinomų menininkų vardai. Vienas iš „Laikas keičiasi ir keičia“ programos ambasadorių – jau daugiau nei ketvirtį amžiaus Niujorke gyvenantis žymus lietuvių menininkas Ray, kuris surengs savo naujausių kūrinių parodą ir kartu su bičiuliais tęs „Malonny“ projektą. Marijampolietė, pasaulinio garso operos solistės Violeta Urmanavičiūtė – Urmana kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru surengs koncertą fabriko „Marijampolės cukrus“ angare. Kultūros sostinės metais Marijampolėje vyks jau žinomi ir nauji meno festivaliai, šventės, parodos, avangardiniai performansai bei daug kitų renginių.

Marijampolę su garbingu Lietuvos kultūros sostinės titulu taip pat sveikino ir sėkmingų darbų įgyvendinant visus kūrybinius sumanymus linkėjo Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo ir kultūros klausimais Jonas Mickus.

Susitikimo metu Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pasirašė ir perdavė savivaldybės merei I. Lunskienei įsakymą dėl Marijampolės – Lietuvos kultūros sostinės 2018 projekto finansavimo. Marijampolės projekto įgyvendinimui Kultūros ministerija skirs per 58 tūkstančius eurų.

Projektas „Lietuvos kultūros sostinė“ rengiamas nuo 2010 metų. 2017 m. Lietuvos kultūros sostine buvo Klaipėdos miesto savivaldybės, vykdžiusi projektą „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas“. Sostinės simbolį – gintarinį medį – Klaipėda perdavė Marijampolei. 2019 metais iš Marijampolės gintarinis  medis iškeliaus į Rokiškį, kur numatyta vykdyti projektą „Kultūros vingiai – nuo Nemunėlio iki Nemuno“.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite