Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolėje jau atvertos „durys“ į Kultūros sostinės metus

Marijampolėje jau atvertos „durys“ į Kultūros sostinės metus

 

Šeštadienio, sausio 20-osios, vakarą žiemiškoje Marijampolėje su trenksmu pradėti Lietuvos kultūros sostinės metai. „Laikas keičiasi ir keičia“ pavadinto projekto atidarymo renginyje pačioje miesto širdyje, Jono Basanavičiaus aikštėje, susirinkusią marijampoliečių minią sveikino ne tik dabartinė savivaldybės merė Irena Lunskienė, Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, bet ir garbūs svečiai iš praeities – miesto įkūrėja grafienė Pranciška Ščiukaitė-Butlerienė, Jonas Basanavičius, Jonas Jablonskis ir Vincas Kudirka, rašytoja Julija Žemaitė ir Prezidentas Kazys Grinius su žmona Joana. Atidarymo scenarijų kūręs buvęs marijampolietis režisierius Vytenis Pauliukaitis kiekvienam istorinę asmenybę įkūnijančiam personažui patikėjo kiek skirtingą rolę – iš XVIII a. karieta atvežta grafienė kreipėsi į „mylistas gerbiamuosius ir šviesiausiuosius miesto svečius”, vedinas dviračiu pasirodė J. Jablonskis ir visiems priminė gimtosios kalbos svarbą, kad „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti”. Kelią liktarna pasišviesdama į sceną atėjo J. Žemaitė, senoviniu automobiliu atvežtas prezidentas K. Grinius su žmona, arklio traukiamu vežimaičiu iš tamsos išniro J. Basanavičius su V. Kudirka. Pravažiuodamas pro žmones V. Kudirka dar ir naujausią „Varpo” numerį spėjo padalinti, o užlipęs ant scenos smuikele ir Tautišką giesmę sugriežė. Visi renginio dalyviai pagavo melodiją ir sugiedojo valstybės himną.

Vėliau įspūdinga 3D projekcija nuo Kultūros centro pastato sienos pasakojo užburiančią miesto istoriją. Paslaptingi smilgininkai, atkeliavę iš pernai metų kultūros sostinės uostamiesčio (šokio teatras „PADI DAPI fish“, vadovė choreografė Agnija Šeiko) atvežė švytinčius sveikinimus marijampoliečiams – choreografine kompozicija sukūrė nepakartojamą reginį. Renginį lydėjo unikalus muzikinis varpo, šių metų Kultūros sostinės pagrindinio simbolio, gausmą atkartojantis šaukinys, kurį šventei specialiai sukūrė marijampolietis, žinomas elektroninės muzikos kūrėjas, garso menininkas Gintas K. (Gintas Kraptavičius). Šventę vainikavo įspūdingi fejerverkai.

„Esame išskirtinis miestas. Niekas kitas be mūsų neturi paminklo „Tautai ir Kalbai”. Čia viskas prasidėjo,” – atidarymo kalboje sakė savivaldybės merė I. Lunskienė. Ji kvietė marijampoliečius didžiuotis savo miestu, o visą Lietuvą atvykti jo pasižiūrėti.

Viešųjų ryšių tarnyba

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE