Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje buvo apsistojęs ekomiestelis

Marijampolėje buvo apsistojęs ekomiestelis

 

Į atliekas pažvelgti kitaip skatinantis unikalus ekomiestelis kovo 19 dieną apsistojo Marijampolėje, Rygiškių Jono gimnazijos salėje. Tai Aplinkos ministerijos inicijuoto projekto „Atliekos – vertinga žaliava, nešvaistyk!“ įgyvendintojų sumanymas. Ekomiestelio lankytojai buvo išradingai įtraukti į įvairias veiklas, suteikiančias daugiau žinių ir įgūdžių, kaip atliekas rūšiuoti, kaip iš seno nereikalingo daikto pasigaminti madingą aksesuarą.

Ekomiestelis duris atvėrė 11 val.  Jo lankytojus, darželinukus, jaunesnių ir vyresnių klasių mokinius bei jų mokytojus, Marijampolės trečiojo amžiaus universiteto senjorus, pasveikino Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Valančius, Marijampolės regiono aplinkos departamento direktorius Gintautas Česaitis.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro specialistė ryšiams su visuomene Liucija Burbienė pristatė atliekų tvarkymo aktualijas ir atsakė į gyventojų klausimus. Iš jos ekomiestelio dalyviai sužinojo, kaip teisingai parinkti konkrečiai atliekai spalvotąjį konteinerį, kur dėti naudotas padangas, kvepalų flakonėlius. Specialistė paragino pasiimti nemokamai dalijamas kompostavimo dėžes, paaiškino, kam to reikia.  L. Burbienės teigimu, rūšiuoti atliekas sąlygos tikrai sudarytos, tik prašom – rūšiuokite. Trumpuose filmuose, kurie demonstruoti susirinkusiems, buvo sugriauti visi mitai, neigę atliekų rūšiavimo idėją.

Renginyje vyko rūšiavimo varžybos, kuriose buvo galima laimėti projekto partnerių įsteigtus prizus. Į specialius konteinerius buvo galima išmesti senas baterijas, metalo, popieriaus ar plastiko pakuotes. Beveik visą dieną mugėje „Perkam, parduodam ir mainom naudotus daiktus“ buvo sudarytos sąlygos keistis  nereikalingais daiktais. Ekodirbtuvėse lankytojų atsineštus senus marškinėlius dizainerė Rūta padėjo paversti stilingomis rankinėmis, maišais. Ir tai dar ne viskas. Gausiai susirinkę marijampoliečiai turėjo progą pamatyti su ekologija susijusį filmą, pasiklausyti dainuojančių mimų iš grupės „Neteisėtai padaryti“, kurie linksmai vedė visą renginį.

Pakalbinti Rygiškių Jono gimnazijos vadovai teigė gimnazijoje puoselėjantys atliekų rūšiavimo idėją. „Šiuo klausimu mes visada būname pirmi“, – sakė gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Janulevičienė. Ir iš tiesų gimnazijos koridoriuose galima pamatyti šiukšliadėžes su skirtingų antrinių žaliavų pavadinimais.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite