Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje duris atvėrė pusiaukelės namai

Marijampolėje duris atvėrė pusiaukelės namai

 

Šiandien Marijampolėje iškilmingai atidaryti pusiaukelės namai, kurių svarbiausias tikslas –  padėti motyvuotiems, nepriekaištingo elgesio nuteistiesiems sparčiau ir kokybiškiau integruotis  į visuomenę.

„Į pusiaukelės namus turime žiūrėti kaip į pažangą – tai tarsi tarpinė stotelė tarp kalėjimo ir laisvės, tai namai, kur nuteistasis dar sykį galės apmąstyti, kokias klaidas jis padarė, įkvėpti laisvės oro ir nuspręsti, kokiu gyvenimo keliu jam eiti. Ar vėl po kelerių metų sugrįžti už spygliuotų tvorų, ar tapti doru valstybės piliečiu“, – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje dalyvavo teisingumo ministras J. Bernatonis, Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė, įkalinimo įstaigų vadovai, Marijampolės savivaldybės ir policijos atstovai.

„Pusiaukelės namuose, įsikūrusiuose šalia Marijampolės pataisos namų, gyvens iki 20 nuteistų vyrų, kurie jau artimiausiu metu gali būti lygtinai paleisti nuo bausmės prieš terminą. Jie galės gyventi vi­sa­ver­tį gy­ve­ni­mą: su lais­vais žmo­nė­mis drau­ge mo­ky­tis, dirb­ti, jiems bus taikoma intensyvi, individuali ir grupinė socialinė pagalba“, – pažymi J. Bernatonis.

Nuteistuosius, kurie gyvens šiuose pataisos namuose, atrinks pataisos namuose sudaryta speciali komisija. Pusiaukelės namuose negalės apsigyventi nuteisti už labai sunkius nusikaltimus ir kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė viršija 10 metų, nuteisti už nusikaltimus žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, nuteisti už nusikaltimus, padarytus priklausius nusikalstamam susivienijimui arba nuteistieji, įtraukti į linkusiųjų pabėgti ar užpulti įskaitą.

Nuteistieji gyvens erdviuose kambariuose, prižiūrimi pusiaukelės namuose  budinčių socialinių darbuotojų ir prižiūrėtojų. Pastatas bei teritorija bus stebima vaizdo kameromis.

Pusiaukelės namų steigimas dalinai finansuojamas Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, čia dirbsiantys pareigūnai apmokomi kolegų iš Norvegijos ir Lietuvos.

Lietuvoje kovo mėnesį atidaryti pirmieji pusiaukelės namai Alytuje, tokias įstaigas artimiausiu metu planuojama įrengti ir atidaryti Pravieniškėse bei Vilniuje.

Daugiau informacijos:

Teisingumo ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Sergejus Tichomirovas  tel. 8 (5) 266 2904, 8 (671) 84621

Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyrius tel. 8 (5) 2191882, 8 (686) 50011

Marijampolės pusiaukelės namai. Marijampolės pusiaukelės namų atidarymas._2016 05 17 Miegamasis. Marijampolės pusiaukelės namai._2016 05 17 Virtuvė. Marijampolės pusiaukelės namai._2016 05 17 lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE