Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje – fotoparodos „Jono Basanavičiaus Praha“ atidarymas

Marijampolėje – fotoparodos „Jono Basanavičiaus Praha“ atidarymas

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 d., penktadienį, 17 val. Kultūros centre atidaroma paroda „Jono Basanavičiaus Praha“, kurią parengė Prahos miesto muziejus kartu su Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje.

Parodoje pristatomos Prahos miesto muziejaus archyve esančios fotografijos, vaizduojančios XIX–XX a. sandūroje sparčiai besivysčiusią Prahą, kurioje gyveno, kurią matė ir kuri įkvėpė Lietuvos tautinės kultūros kūrėją Joną Basanavičių.

Prahoje J. Basanavičius praleido keletą metų (1851 – 1927), tačiau Praha mums svarbi tuo, kad šiame mieste J. Basanavičių įkvėpė čekų tautinis atgimimas, čia atsirado garsusis patriarcho kreipimasis į tautą ir nepriklausomybės siekimo idėja, čia gimė pirmasis “Aušros” numeris. Ypatinga Praha J. Basanavičius gyvenime ir  tuo, kad čia jis sutiko savo didžiausią gyvenimo meilę…

Pats dr. J. Basanavičius savo autobiografijoje yra pabrėžęs: „ (…) apsigyvenimas Pragoje mano gyvenime turi didžiausią reikšmę, kuri ne tik man yra svarbi, bet iš dalies visai Lietuvai. Čia, neperdėjus galima būtų sakyti, stovėjo lietuvystės atgimimo vygė, iš kurios sušvito „Auszra“. Su Praga ir mano paties likimas yra stipriais ryšiais susirišęs.“

Parodą „Jono Basanavičiaus Praha“ atidarys Čekijos Respublikos ambasados misijos vadovo pavaduotojas p. Petr Vavra, apie parodos sumanymą, jos koncepciją ir kūrimą papasakos parodos autorius, Prahos miesto muziejaus vyr. muziejininkas Jindřich Čeladín.

Paroda „Jono Basanavičiaus Praha“ Kultūros centre bus eksponuojama iki 2019 m. kovo 16 d.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE