Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje – gurmaniškos muzikos puota

Marijampolėje – gurmaniškos muzikos puota

Pagaliau: jau šią savaitę prasidės šeštasis klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalis „Marijampolė Music Park”. O šiais metais jame tikrai bus ką išgirsti ir pamatyti!

Festivalio atidarymas klausytojus stulbins aukščiausio lygio atlikėjas, vienas talentingiausių pasaulyje jaunosios kartos pianistas Lukas Geniušas, kuris drauge su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir Vokietijoje gyvenančiu dirigentu Vilmantu Kaliūnu atliks S.Rachmaninovo antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Beje, Marijampolėje tokio lygio atlikėjui tinkančio koncertinio fortepijono nėra, tad specialiai šiam festivalio  atidarymo koncertui iš Vilniaus fortepijonų salono “Organum” bus atvežtas puikusis “Bösendorfer“. Šiuo įstabiai skambančiu instrumentu per Lietuvos Prezidento inauguraciją skambino pianistė Mūza Rubackytė, o rugpjūčio 22 dieną šiuo fortepijono garsu ir užburiančiu Luko Geniušo skambinimu galės mėgautis ir Marijampolės publika.

Meno gurmanus neabejotinai sudomins ypatinga festivalio premjera. Pastaruoju metu didelio populiarumo Europoje sulaukęs rašytojas ir dramaturgas Alvydas Šlepikas („The Times“ romaną „Mano vardas – Marytė“ paskelbė Didžiosios Britanijos mėnesio knyga, romanas išverstas ir išleistas į daugumą Europos kalbų) ėmėsi sujungti muziką, žodį ir šokį į vieną teatrališką vyksmą. Pagal poetės Lietuvos nacionalinės premijos laureatės Nijolės Miliauskaitės tekstus ir Astoro Piazzollos muziką kuriamas keturių moterų gyvenimas viename kambaryje, į kurį uždrausta įeiti… Keturios moterys, keturi skirtingi charakteriai ir temperamentai, keturi metų laikai, keturi „Uždrausto kambario” kampai. Rugpjūčio 25-ąją dieną publikos laukia jaukus ir paslaptingas vakaras su aktore Aldona Bendoriūte, balerina Beata Molyte, violončelininke Elena Daunyte ir pianiste Egle Kasteckaite.

Ypatingai įdomūs, netikėti ir publikos itin mėgstami festivalio muzikos vakarai – tai jau tradicija tapusios „Džiazo naktys” ir antrus metus festivalyje gyvuojanti „Kosminė muzika”. Rugpjūčio 24 dieną „Džiazo naktyje”  koncertuos pianistas Dima Golovanovas kartu su savo tarptautine komanda: kontrabosininku iš Estijos Heikko Remmel, trimitininku iš JAV Jason Hunter, būginininku Augustu Baronu. Koncerte dalyvaus dainininkė Veronika Chi Chi.

Rugpjūčio 29 dienos koncerte unikalaus balso dainininkė Katiko Purtseladze bei piansitas virtuozas Pavel Ignatyev iš Ukrainos kartu su vaizdo menininku iš Lietuvos Pijumi Čeikausku pristatys publikai savo bendrą „Kosminės muzikos” projektą.

„Marijampolė Music Park” festivalis baigsis aukšta nata: rugpjūčio 30 dieną koncertuos saksofonų kvartetas „Atomos” iš Latvijos, kurio programoje žymus italų kompozitorius G.A.Rossini „šoks rumbą“, o 31 dieną Linas Adomaitis drauge su styginių kvartetu, su klausytojais plauks „Muzikos vandenynais”…

Visi festivalio koncertai nemokami.

Daugiau informacijos apie klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalį “Marijampolė Music Park”:

http://www.solartis.lt/festivalis/2019-metu-festivalis/

https://www.facebook.com/solartis.lt/

Informacija ir nuotrauką – festivalio organizatoriaus VšĮ “Sol artis”

Komentaras “Marijampolėje – gurmaniškos muzikos puota

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite