Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje jau trečią kartą skambės tarptautinis klasikinės muzikos festivalis ,,Kultūros savaitė 2023“

Marijampolėje jau trečią kartą skambės tarptautinis klasikinės muzikos festivalis ,,Kultūros savaitė 2023“

Rugsėjo 8-23 dienomis VšĮ „Marijampolės filharmonija“ organizuojamas tarptautinis klasikinės muzikos festivalis ,,Kultūros savaitė“ sugrįžta į Marijampolę ir jos regioną su unikalia programa bei ikoniškais šalies ir užsienio atlikėjais.

Festivalis šiais metais pasižymi septynių renginių programa, nestingančia turiningos klasikinės muzikos ir kitų meninės raiškos formų.

,,Renginiai ne tik atspindės įvairių šalių, tokių kaip Prancūzija, Ispanija, Italija ir Vokietija muzikinius bruožus, specifinę kompozitorių kūrybą, bet ir sudarys progą patirti muziką, kiną, dailę unikaliu ir inovaciniu būdu“, – teigia Marijampolės filharmonijos vadovas ir dirigentas Marius Reklaitis.

Festivalio meno vadovė ir pianistė Kamilė Zaveckaitė džiaugiasi: ,,Nors tai tik trečiasis festivalio sezonas, jis sparčiai pritraukia vis didesnį susidomėjimą tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Marijampolės Filharmonija šiemet užmezgė tarptautinio lygio santykius su tokiais festivaliais kaip ‚,Moldo Crescendo” (Moldova) ir ,,Grič Evenings” (Kroatija). Nekantraujame išgirsti bepasirodysiančius svečius gimtajame mieste!”

Festivalio programa prasidės Rugsėjo 8 dieną, 18 val. interaktyvia Aušrinės Dubauskienės rinktinių darbų paroda ,,Muzikos ir spalvų šalyje“. Pirmojo ir antrojo sezonų atliktų kūrinių vizualizacijas, kurtas praeitų sezonų atidarymo koncertams, galėsite apžiūrėti viso festivalio metu Marijampolės kultūros centro fojė.

Rugsėjo 9 dieną, 18 val., Marijampolės Evangelikų Liuteronų bažnyčioje – festivalio atidarymo koncertas ,,Avec amour de France!’’

Koncertas žiūrovus pakvies nusikelti į Prancūziją ir mėgautis šios šalies išskirtinia lyrika. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuojantis svečias iš Kroatijos – Zagrebo Styginių Kvartetas papildys pianistės Kamilės Zaveckaitės ir operos solistės, festivalio meno vadovės Lauros Latvaitytės-Zaman gretas.

Rugsėjo 13 dieną festivalis kelsis į Sasnavą ir Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčioje, 19 val. kvies pasiklausyti tarptautinio pripažinimo sulaukusių gitaristo Sauliaus S. Lipčiaus ir pianistės Kamilės Zaveckaitės dueto ispaniškos muzkos vakare – ,,cuerdas españolas”.

Rugsėjo 15 dieną festivalis keliaus į Liudvinavo Šv. Liudviko bažnyčią, kurioje 18 val. skambės ,,musica sacra italiana” – itališos muzikos šedevrai, atliekami Šv. Kristoforo kamerinio orkestro (dirigentas Marius Reklaitis), Česlovo Sasnausko kamerinio choro ir Lauros Latvaitytės-Zaman bei ypatingo balso savininko kontratenoro Viktoro Gerasimovo.

Itin retos kombinacijos duetas skambės Rugsėjo 17 d., 19 val., Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo Bazilikoje. Miesto publiką stebins Balio Vaitkaus vargonų ir Vaivos Storastienės klavesino tandemas – ,,Deutscher Dialog’’.

Unikali muzikos ir kinematografijos sintezė pirmą kartą Marijampolėje Rugsėjo 20 dieną, 18 val. publiką pakvies į naują festivaliui erdvę – ,,Spindulio” kino teatro didžiają salę, kurioje stebėsime fortepijonu Viktoro Oresto Vagusevičiaus įgarsintą nebylaus kino seansą – Ladislas Starevich – ‚,Fétiche‘’.

Rugsėjo 21 – 22 dienomis Šv. Cecilijos gimnazijoje bei Marijampolės Menų Mokykloje vyks atviros vokalo, solo fortepijono bei kamerinės muzikos meistriškumo pamokos, vedamos soprano L.Latvaitytės – Zaman bei pianistų K.Zaveckaitės ir M. Lazar.

Festivalį vainikuos ir metų jubiliejų švęs Marijampolės Filharmonijos įsteigtas Sūduvos Jaunimo Simfoninis Orkestras, diriguojamas Mariaus Reklaičio.

Rugsėjo 23 d., 18 val. Marijampolės kultūros centre girdėsime įvairialypę simfoninės muzikos programą, atliekamą jungtinio Sūduvos regiono jaunosios kartos muzikantų orkestro. Festivalio baigiamajame GALA koncerte taip pat sutiksime svečią iš Moldovos Marcel Lazar, kuris fortepijoniniu duetu ir kaprizinga programa pasirodys kartu su Kamile Zaveckaite.

,,Jaunieji talentai – mūsų krašto ateitis. Sūduvos Jaunimo Simfoninio Orkestro koncertinė veikla atspindi šio festivalio idėją bei misiją – skatinti, tobulinti ir plėtoti jaunųjų atlikėjų kūrybinį potencialą. Mūsų tikslas yra palaikyti ir ugdyti jaunus menininkus, suteikti jiems patirties, pasitikėjimo ir ryžto tęsti pradėtus kultūros kelius, taip prisidedant prie dinamiškos ir novatoriškos muzikinės scenos formavimo ne tik Sūduvoje, bet ir visoje Lietuvoje. Džiaugiamės turėdami šansą pasidalinti šia aistra ir vizija su visais festivalio dalyviais ir lankytojais bei suteikti erdvę, kurioje galime augti ir tobulėti kartu!

,,Kultūros Savaitė 2023“ puoselėja mūsų kultūros ateitį ir užtikrina, kad ši veikla būtų tikra šventė visiems muzikos mylėtojams“, – teigia festivalio meno vadovų trio.

Primename, jog visi festivalio ,,Kultūros Savaitė“ renginiai yra nemokami!

Daugiau informacijos sekite Marijampolės Filharmonijos Facebook puslapyje bei svetainėje www.marijampolesfilhamronija.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE