Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje Mokytojų diena – su prancūzišku dvelksmu

Marijampolėje Mokytojų diena – su prancūzišku dvelksmu

 

Spalio 5-ąją Marijampolės kultūros centre surengtoje Tarptautinės mokytojų dienos šventėje dalyvavo gausus būrys dabartinių savivaldybės pedagogų, buvusių švietimo darbuotojų. Šventę muzikiniu sveikinimu pradėjo Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos mokiniai, vedini mokytojo Broniaus Kaubrio, vėliau vyko svečių sveikinimai ir apdovanojimai. Šventinį renginį užbaigė gražiausių prancūziškų dainų pažėrusi muzikinė programa „Cafe de Paris“, atliekama belgų gitaristo Chris Rui su instrumentine grupe. Tai buvo savivaldybės administracijos dovana.

Kalbėdama apie šiandienos mokytojo pašaukimą Marijampolės savivaldybės administracijos Šveitimo skyriaus vedėja Asta Vaznienė pabrėžė, kad mokytojo vaidmuo labai pasikeitė per pastaruosius metus. „Dauguma metodų, kurie tiko mūsų kartoms, dabartinėms netinka, nes šiuolaikiniai mokiniai ateina žinodami gerokai daugiau negu žinodavome mes. Mokytojas jau senokai nebėra pagrindinis žinių šaltinis, nes žinios, informacija nėra deficitas – mokinys didžiąją dalį informacijos gali gauti savarankiškai. Todėl šiandien mokytojas turi būti ne tik pagalbininkas mokiniui, bet ir profesionalus konsultantas, psichologas, įkvėpėjas“, sakė ji. Sveikindama kolegas profesijos šventės proga skyriaus vedėja palinkėjo sėti žinias, troškimus, auginti svajones, nebijoti mokytis iš savo mokinių.

Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys padėkojo dirbantiems mokytojams ir pripažino, kad šalyje vis neužtenka už jų darbą atsidėkoti tam prilygstančiu uždarbiu. „Aš tikiu, kad valstybėje prigyvenimo lygis kils, mes surinksime daugiau į bendrą aruodą, iš kurio galėsime pasemti daugiau švietimui“, – sakė šventėje jis. Mokytojų dienos proga jis įteikė keturis garbingus savivaldybės apdovanojimus – Švento Jurgio, Marijampolės globėjo, medalius – pedagogams ir kultūros žmonėms: už kūrybingą vadybinę ir visuomeninę veiklą – Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos direktoriaus pavaduotojai Aldonai Janulevičienei, už tautos istorinės atminties saugojimą – Marijampolės kraštotyros muziejaus Tauro apygardos partizanų ir tremties skyriaus vyresniajam muziejininkui Jonui Gustaičiui, už kūrybinį indėlį garsinant Marijampolę ir Sūduvą – Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narei Birutai Pėveraitytei-Giraitienei, už nuopelnus Marijampolės krašto kultūrai – Marijampolės laisvalaikio ir užimtumo centro folkloro ansamblio „Žibinyčia“ vadovui Žydrūnui Rutkauskui.

Švietimo ir mokslo ministerijos padėkas Marijampolės pedagogams įteikė mero pavaduotoja Irena Lunskienė.

Šventinės dienos proga Marijampolės švietimo darbuotojus sveikino Seimo narys Albinas Mitrulevičius, Seimo narys, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Ministro Pirmininko patarėjas socialiniams klausimams Ramūnas Burokas, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Valančius.

Šventės baigiamuoju akcentu tapo prancūziškos populiariosios ir mažiau žinomos dainos, kurias atliko gitaros virtuozas, jau kurį laiką Lietuvoje gyvenantis ir muzikuojantis, belgas Chris Ruebens. Atlikėjas pademonstravo ne tik puikią gitaros valdymo techniką, išlavintą balsą, bet ir gana šaunų lietuvių kalbos mokėjimą.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Apdovanojamas Žydrūnas Rutkauskas Apdovanota Biruta Pėveraitytė-Giraitienė Pasisako apdovanotasis Jonas Gustaitis Sveikina A. Janulevičienę jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Marijampolėje Mokytojų diena – su prancūzišku dvelksmu

  1. Minėjimą muzikiniu sveikinimu pradėjo ne Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos, o Želsvos pagrindinės mokyklos mokiniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE