Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolėje pristatyti viduramžių Lietuvos valdovai

Marijampolėje pristatyti viduramžių Lietuvos valdovai

Kovo 10 d. Marijampolės kultūros centre buvo pristatyta knyga „Viduramžių Lietuvos viešpačiai“. Susirinkusieji galėjo pasigrožėti dailininko Artūro Slapšio tapytais valdovų paveikslais iš kolekcijos „Viduramžių Lietuvos valdovai“.

Renginyje dalyvavo paveikslų kolekcijos iniciatorius ir mecenatas Antanas Gedvilas, dailininkas, paveikslų autorius ir knygos bendraautoris Artūras Slapšys, istorikas Tomas Baranauskas, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro Mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė, Kauno Įgulos karininkų ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius.

Senosios Lietuvos istorijos entuziastas Antanas Gedvilas papasakojo, kad pamačius parodoje dailininko Artūro Slapšio tapytus paveikslus, kilo mintis įamžinti savo gimtinės Karšuvos ir Žemaitijos kunigaikščius, todėl jis pasiūlė dailininkui nutapyti šio krašto valdovų portretus. Vėliau Artūras Slapšys nutapė daugiau Lietuvos kunigaikščių portretų, o istorikų Tomo ir Ingos Baranauskų paprašytas ir gavęs jų surinktą istorinę medžiagą apie galinguosius praeities valdovus, nutapė ir kitų Lietuvos kunigaikščių portretus. Istorikas Tomas Baranauskas pasidalino mintimis apie savo ir žmonos Ingos indėlį pateikiant istorinę medžiagą paveikslų kolekcijos kūrimui ir knygos leidybai. Kauno Įgulos karininkų ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius pasidžiaugė, kad knyga sulaukė populiarumo, o piešiniai susidomėjimo, nes pirmą kartą yra nupiešta visa Lietuvos valdovų plejada, apimanti net 300 metų laikotarpį ir parodanti mūsų šalies iškilias ir veržlias istorines asmenybes.

Knyga „Viduramžių Lietuvos viešpačiai“, kurią išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, jau pristatyta Kaune, Vilniuje, Trakuose, Klaipėdoje, Alytuje ir kituose šalies miestuose. Leidybos centro Mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė džiaugėsi puikia ,iš kurios puslapių žvelgia dailininko Artūro Slapšio atkurti, dažniausiai menami, įsivaizduojami, ano meto kovų bei įvykių sūkuryje buvę didžiavyriai, kurie padeda pajusti mūsų tautos rūsčią, karingą, bet kartu ir įkvepiančią tos istorinės epochos dvasią.

Renginyje parodos idėjos, istorinės medžiagos ir knygos leidybos bendraautoriai dalinosi mintimis apie karališkas asmenybes, jų vietą ir reikšmę istorijoje. Renginį koncertine programa  papuošė Marijampolės muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai.

Danguolė MICUTIENĖ

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

Autorės nuotraukos.

jquery photo viewerby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite