Pagrindinis > Dėmesio! > Marijampolėje – realybę keičiantis „Nepatogus kinas“

Marijampolėje – realybę keičiantis „Nepatogus kinas“

 

Lapkričio 2-5 dienomis Marijampolės kino teatre „Spindulys“ svečiuojasi bei miestiečius ir miesto svečius permąstyti realybę kviečia žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“. Šiemetinis vieno didžiausių kino renginių Lietuvoje šūkis „Realybė keičia(si)“, o tikslas –  žiūrovų pažintis su jautriomis, nesuvaidintomis gyvenimo situacijomis, supurtančiomis nuostatas ir stereotipus.

Pirmasis seansas įvyko lapkričio 2 d. 18 val. Jame buvo parodytas filmas „Aš nesu tavo negras“, pasakojantis apie Malkolmą X, Martiną Liuterį Kingą ir Medgarą Eversą – tris nužudytus pilietinio teisių judėjimo herojus, turėjusius tapti pagrindiniais naujos garsaus rašytojo Jameso Baldwino knygos personažais. Pabaigti šios knygos rašytojas nebespėjo. Šiame filme režisierius Raoulis Peckas pateikia savo nepabaigtos Jameso Baldwino knygos viziją. Archyvinė medžiaga, įgarsinta originaliais Baldwino tekstais šiandien suskamba aktualiau nei bet kada anksčiau.

Šaltis, nuolat virš miesto tvyranti dūmų ir sieros uždanga, jokios žalumos – kaip krateryje. Tai sąlygos, kuriomis gyvena Norilsko, Arktinės Sibiro dalies miesto, įkurto vietoj buvusio gulago, žmonės – jaunuomenė, kasyklos darbuotojai ir istorinės teisybės ieškotojai. Jų mintys, patirtys ir atšiauri realybė intymiame Francois Jacob filme „Ledo ir nikelio mėnulis“, lapkričio 3 d. 18 val.

Šeštadienį, lapkričio 4 d, 18 val. žiūrovus pasitiks šilta ir įtraukianti istorija apie grupės keturiasdešimtmečių draugų, turinčių Dauno sindromą, natūralų norą įtvirtinti savo vietą suaugusiųjų pasaulyje, kuriame į jų norus, siekius ir svajones vis dar žiūrima kaip į vaikiškas užgaidas. Filmas taip ir vadinasi „Suaugėliai“, o jo autorė – Čilės režisierė Maite Alberdi.

Programą lapkričio 5 d. 16 val. uždarys Petr Lom filmas „Birmos posmai“, supažindinsiantis su Maung Aung Pwintu, Birmos (dabar žinomos Mianmaro vardu) poetu ir aktyvistu, už savo subtilų maištą praleidusiu kalėjime 30 metų. Birmą daugiau nei pusšimtį metų žlugdant diktatūriniam režimui, menas tapo vienintele išraiška, leidžianti kalbėti laisvai. Šio poetiško filmo tikslas – atskleisti sudėtingus atgimstančios šalies žingsnius demokratijos link.

Tad pasiruoškite nepatogiam seansui ar keliems. Bilietas – bent vieno cento ar didesnė auka festivaliui, kurią galite palikti dienos seansams arba dienai į priekį. Norintys išvengti eilių, bilietą už fiksuotą 2 eurų mokestį gali įsigyti ir internetu. Daugiau informacijos http://nepatoguskinas.lt/

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE